Určite ste už počas sledovania Simpsonovcov nasledujúce tajné odkazy videli, ale stavíme sa, že vám nenapadlo, že by mohli mať aj nejaký význam.1. Iniciály M.G na Homerovej hlave

Iniciály umiestnené priamo na Homerovej hlave sú iniciály autora Simpsonovcov Matta Groeninga.

Homer Simpson

2. Cena malej Maggie činí v obchode 847.63$

Je to kvôli tomu, že priemerné mesačné náklady na dieťa činili v roku 1989 (rok vydania prvej série seriálu) v USA presne túto sumu.

Maggie Simpson

3. Číslo každého väzňa je A113

Toto číslo reálne reprezentuje označenie internátnej izby, v ktorej tvorcovia seriálu bývali počas štúdií na vysokej škole.

Krusty

4. Meno Danny vo výklade obchodu

Od roku 1999 do roku 2009 svietil nápis Danny vo výklade obchodu pred školou ako pocta pre Dannyho Elfmana kvôli jeho práci na zvučke pre tento seriál. Pýtate sa, prečo len do roku 2009? Potom, ako Danny odstúpil od tvorby seriálu, tvorcovia jeho meno jednoducho vystrihli.

Danny Elfman

5. Ak toto čítate, nemáte žiaden život

V 9. časti 6. série bol Homer obvinený z obťažovania dievčaťa. Neskôr, keď sa preukázalo, že v tom bol nevinne, média pre neho odvysielali ospravedlňujúci sa text vo forme rýchlej správy prebiehajúcej počas vysielania. Ak si pasáž stopnete a budete čítať pozorne, môžete v nej natrafiť i na odkaz od tvorcov, ktorý znie: ,,Ak toto čítate, nemáte žiaden život.” Aké potešujúce!

no life

6. Frink rules

V epizóde Čarodejníckeho špeciálu VI sa Homer dostane do kyber 3D sveta, kde si v pozadí môžete všimnúť rad dvojciferných čísel 46 72 69 6E 6B 20 72 75 6C 65 73 21. Tieto čísla sa dajú preložiť z kódovacieho systému ASCII ako Frink rules (Frink vládne).

Frink rules

7. Veľká Fermatova veta

Tvorcovia seriálu nie sú dobrí len v grafike, ale taktiež aj v matematike. V 10. sérii sa Homer snaží vyvrátiť Fermatovu veľkú vetu.

Fermat’s last theorem

8. McBainov film

Fanúšikom isto netreba vysvetľovať, kto je McBain. Vedeli ste však, že ak sa všetky jeho scénky, kde v seriáli vystupuje spoja, tak vytvoria samostatný minifilm?

9. Sám veľký šéf

V 12. epizóde 5. série je Freddy, synovec starostu Quimbyho, postavený pred súd. Úlohu výtvarníka súdnej siene znázornil sám Matt Groening.

Matt Groening

10. Narážky na historické eventy

V seriáli Simpsonovci môžete okrem skrytých odkazov natrafiť aj na pokus o znovuvytvorenie niektorých momentov z histórie. Ako príklad uvedieme scénku, ktorá sa nechala inšpirovať známou fotografiou skupiny Beatles.

Beatles

Zdroj|Foto: gidy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš K
Mladý chalan zaoberajúci sa novinkami blúdiacimi nekonečnými vodami internetu. A ženami, rozhodne ženami.