Spýtali sme sa 100 chlapov na to, čo ich robí šťastnými, a ich najčastejšie odpovede sme pre vás zoradili. Tak čo, súhlasíte? 

1) Milovanie

Čo je v živote chlapa viac ako dobre si zašantiť v posteli, ideálne s nejakou ultra-bombou? Primárna úloha, ktorú sme podvedomky prijali ešte asi ako spermie v otcových guľkách: „choďte a množte sa“. Kto vie, či ten, kto nastavoval tieto genetické informácie vedel aj to, akú z toho budeme mať naozaj úprimnú radosť.

2) Rybačka, tenis, golf či iné hobby

Ísť s kamošom na ryby, sadnúť si k rieke, nahodiť a len tak pokecať – najlepšia vec na svete. To isté, ak chodíte s parťákom na tenis, golf alebo iný šport, či iné svoje hobby, ktoré milujete. A ešte je to aj zdraviu prospešné. Že to ženy nechápu..? NO-A-ČO? :)

3) Toaleta

Je to ako s jedlom, za ktoré však musíme (väčšinou) zaplatiť, takže nespadá do tohto rebríčka. Určite všetci poznáme situáciu, kedy sa nám ale že fakt brutálne chce na toaletu. Ten pocit, keď to z vás vyjde – no almázia, porovnateľná s bodom číslo jedna ;-).

142

4) Posedenie s kamošmi

Pokojne aj u vás doma v obyvačke, najmä ak ste sa dlho nevideli. Pokec o tom, čo je nové, záujem blízkej osoby o vás, o to ako sa vám vodí, ktorú babu teraz šmýkate a iné chlapské reči o športe, nových vtipoch a tej novej susede, čo si minule nahodila TAKÚ minisukňu – mňam :).

5) Práca

Ak už aj nepatríte medzi tých šťaslivcov, čo majú vysnívanú prácu, určite ale dobre poznáte ten pocit, keď „padla“, jednoducho hotovo – ide sa domov. Ale nemusí to byť iba v zamestnaní, určite poznáte ten krásny pocit z dobre vykonanej roboty, nech už sa jedná o akúkoľvek „fušku“ (trebárs aj tá, čo spadá do bodu číslo jeden). Víťazný koniec, na ktorý ste čakali – hneď je krajší deň.

6) Zbalenie novej kočky

Tu by sme sa dokonca dokázali pohádať, či náhodou nejde o krajší pocit ako pri milovaní. Tá krásna blondínka, čo ste ju denne stretávali a konečne ste nabrali odvahu ju osloviť, prijala vaše pozvanie na kávu. V tom momente chodíte centimeter nad zemou, pretože – vy ste ten kápo najväčší a najuznávanejší balič tých najlepších dievčat široko – ďaleko :).

143

7) Vyhratý športový zápas

Hlavne také vypäté finále majstrovstiev sveta. Žmolíte tričko, okusujete si nehty či zakusujete do pier. Zápas je napätý jak strýcove traky: vyhrávajú, vyrovnajú a o chvíľu už tí vaši prehrávajú, aby na konci zápasu v posledných sekundách vyrovnali a predĺženie sa skončilo bez gólov. Prídu na rad pokutové kopy či trestné nájazdy. To je akoby samostatný zápas plný emócií po každom pokuse prekonať súperovho brankára. Súperov hráč pokus nepremenil a rad je na najlepšom hráčovi vášho tímu. Na štadióne by sa napätie dalo krájať. Vystrelíte z pohovky a skáčete 2,64 metra oslavujúc ten nejlepší tím na svete – ten váš. Pocit, ktorý keď niekto nepozná a nesleduje šport, nemôže žiť plnohodnotný život.

8) Spánok

Sú dni, kedy ho máme naozaj málo. Po dlhšom čase príde konečne aspoň jeden z víkenových dní, kedy si môžete dlhšie pospať. Tešíte sa na to ako blázon a už pri líhaní do postele vás zahŕňa príval hormónov šťastia, pretože viete, že zajtra si môžete poležať dlhšie. Možno sa aj prebudíte v čase, kedy normálne vstávate, ale tentokrát si uvedomíte – že môžete ešte spať – toto je pocit na nezaplatenie.

9) Slnko

Východ či západ je samostatná kapitola, ktorá fascinuje nejedného z nás. Ale ak sa napríklad po dlhých zimných sychravých dňoch dostavia prvé jarné dni, plné tepla a slnečných lúčov, vytvára to v nás pocity šťastia. Darmo, je pravda, že elementy ako vzduch, zem, slnko, voda a oheň v nás po generácie vytvárajú pozitívne emócie.

10) More

Samozrejme, že ak bývate na Slovensku a chcete sa pokochať pohľadom na obrovské množstvo vody, vlnobitie prílivových vĺn či okúpať sa v slanej morskej vode, musíte minúť peniaze, ale more ako také je v podstate ľudom k dispozícii zdarma – nič vás ako také nestojí.

Foto: weddingrepublic.com