Predpokladáte, že všetci ľudia venujúci sa kulturistike vyzerajú rovnako? Ak áno, tak sa zamyslite ešte raz. Týchto 10 športovcov dosiahlo vo svete bodybuildingu viac, než by ste si mysleli, že je reálne.1. Nick Scott

V roku 1998 mu bola diagnostikovaná paraplégia (ochrnutie oboch dolných alebo horných končatín). Nick sa ale nevzdal a stal sa priekopníkom v posilňovaní na vozíčku.

Nick Scott

Nick Scott 2

2. Vinny Poppleton

Napriek tomu, že jeho telo ešte neprodukuje dostatočné množstvo hormónov pre rast svalovej hmoty, Nick sa už vo svojich 12 rokoch stal Mini Mr. Olympia 2014.

Vinny Poppleton

3. Barbie Steinsholt-Thomas

Keď bola Barbie ešte len batoľa, prišla o obe ruky ako následok zásahu elektrickým prúdom. To, čo bežný človek dokáže hornými končatinami, ona zvláda ľahko iba nohami, vrátane cvičenia.

Barbie Steinsholt-Thomas

4. Ray Moon

Ray Moon bol do svojich 70 rokov nenapraviteľný fajčiar a pijan, až kým telocvičňa nezmenila jeho život. Dnes má 86 a je najstarším aktívnym bodybuilderom na svete.

Ray Moon

5. Edith Wilma Connor

Connor je vo svojich 81 rokoch najstaršou aktívnou bodybuilderkou na svete. Posilňovanie si vybrala ako vhodný spôsob na odstránenie ťažkostí spojených s jej sedavou prácou, ktorú celý život vykonávala. Vyplatilo sa! Dnes je z nej aj napriek svojmu vysokému veku fitness trénerka zaoberajúca sa staršou klientelou.

Edith Wilma Connor

6. Sasha Shpak

Sasha je nielen najzvláštnejším kulturistom Ruska, ale i celého sveta. No proti gustu žiaden dišputát. Dôležité je, že sa páči sám sebe.

Sasha Shpak

7. Mark Smith

Mark, bývalý dôstojník britskej armády, prišiel o nohu počas misie v Afghanistane. Ani to mu však nezabránilo zúčastniť sa súťaže Pure Elite, kde nakoniec získal vytúžené prvé miesto.

Mark Smith

8. Aditya Dev

Aditya, trpiaci nanizmom (choroba, ktorá vzniká pri izolovanom nedostatku rastového hormónu), bol právoplatne jedným z najnezvyčajnejších bodybuilderov v celej histórii. Meral len 74 cm a vážil neuveriteľných 9 kg. Tréning vykonával so špeciálne upraveným vybavením, hodiacim sa k jeho vzrastu. Bohužiaľ, Aditya zomrel v roku 2012 na následok infarktu spojeného s jeho ochorením.

Aditya Dev

Aditya Dev 2

9. Amanda Loy

Amande bola pri narodení diagnostikovaná hypochondroplázia (porucha rastu). V dospelosti meria 1,2 m a váži iba 32 kg. Ani to jej však nezabránilo stať sa úspešnou vo svete fitness a dnes vyhráva jednu súťaž za druhou ako na bežiacom páse.

Amanda Loy

10. Janae Marie Kroc

Janae bola kedysi známa pod civilným menom ako Matt ‘Kroc’ Kroczaleski. Po zmene mena sa začala venovať kulturistike, pretože seba samú označuje ako silnú ženu v mužskom tele. Janae je taktiež jedna z mála, ktorá dosiahla veľký úspech v takzvanom transgender bodybuildingu.

Janae Marie Kroc

Zdroj a foto: viralvinny.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš K
Mladý chalan zaoberajúci sa novinkami blúdiacimi nekonečnými vodami internetu. A ženami, rozhodne ženami.