Vraví sa, že Rusko je po Amerike druhou krajinou neobmedzených možností. Nech je to akokoľvek, faktom ostáva, že Rusko a jeho obyvatelia dokážu neraz svojou bezprostrednosťou pobaviť celý svet. My vám ale prinášame zaujímavosti, ktoré ste o tejto krajine nevedeli.Falošná záchranka ako taxík

Ak sa v Rusku ponáhľate, zavolajte si falošnú záchranku. Príde po vás auto, ktoré síce pri pohľade na exteriér vyzerá ako vozidlo rýchlej zdravotnej služby, avšak interiér zdobí televízia, luxusné sedačky a skvelé občerstvenie. Inak povedané, limuzínou s majákmi sa dostanete, kam budete potrebovať. To všetko za približne 200 eur na hodinu.

Kurz milého správania od Američanov

V roku 1990, po páde Železnej opony, sa v Rusku oficiálne otvoril prvý McDonald. Američanom sa ale nepáčila neľudskosť a priamosť obyvateľov Ruska, preto ich obdarovali špeciálnym kurzom. Kurzom usmievania sa. Práve tak mali predavači v ruskej pobočke celosvetového reťazca fastfoodov pôsobiť milšie a priateľskejšie.

Foto: Goodnessdetermined.com

Neuveriteľné zásoby diamantov

Rusko by sa mohlo pokojne stať najbohatšou krajinou sveta, avšak musí prísť na spôsob, akým možno čo najjednoduchšie ťažiť diamanty na chladnom Sibíri. Obrovské ložisko diamantov sa nachádza v kráteri starom 35 miliónov rokov, ktorý spôsobil dopad asteroidu. Ich hodnota sa vyčisťuje na jeden kvadrilión (1024 = 1 0000 0000 0000 0000 0000 0000) eur. Takéto bohatstvo by malo zabezpečiť nadvládu Ruska po dobu 3 000 rokov.

Najsilnejšia tínedžerka sveta

V Rusku žije najsilnejšia tínedžerka na svete, ktorá bez väčších problémov zahanbí každého zo svojich chlapčenských rovesníkov. Jej meno je Maryana Naumova a už vo veku 15 rokov dokáže zodvihnúť činku o hmotnosti 145 kilogramov. Na túto schopnosť neprišla len tak, od 13 rokov totiž trénuje so 100-kilovou činkou.

Štvrtina mužov umrie kvôli závislosti na alkohole

Smutný fakt, ktorý ale k Rusku neodmysliteľne patrí. Poznáte tie vtipy, ktoré vravia o tom, že tu pijú aj novorodenci. Zdá sa, že na tom bude kus pravdy. Nedávny výskum totiž potvrdil, že až 25 % mužov pred dovŕšením 55 rokov umrie na dôsledky závislosti na alkohole. Ten istý výskum sledoval vzorku 151 000 Rusov a dokázal, že až jedna štvrtina z nich vypije viac ako 1,5 litra vodky týždenne.

Foto: Youtube.com

Porodila 69 detí

Rómovia na Slovensku sa radia medzi mnohopočetné rodiny, pri ktorých nie je problém nájsť v jednej izbe aj 8 detí. Zdá sa ale, že toto je ešte stále slabý odvar oproti Valentine Vassilyeve (1707 – 1782), ktorá počas svojho života porodila až 69 detí. Valentine sa pritom narodilo 6 dvojčiat, 7 trojčiat a 4 štvorčatá. Aj preto je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov, kde ju len veľmi ťažko niekto prekoná.

Oranžový sneh

Za ostatné roky sme snehu veľa nevideli. Každopádne, sneh si pamätáme ako bielu studenú prikrývku, ktorá patrí k zimným mesiacom. Rusi ale sneh poznajú aj inak – ako oranžovú, respektíve červenú hmotu. Práve takýto sneh padal v roku 2007 v mestečku Pudinskoye. Dôvodom bol vysoký obsah železa a dusičnanov. A keďže sa v okolí nachádza obrovské množstvo priemyselných parkov, niektorí obyvatelia očakávali podobný scenár aj v budúcnosti.

Učiteľov vyplácali vodkou

Písal sa rok 1998. Ruská vláda bola zadĺžená do takej miery, že učiteľom nebola schopná vyplácať peniaze. Približne 8 000 učiteľov a profesorov z Altajskej republiky tak poberalo pol roka mesačný plat vo forme vodky. Tá sa v Rusku neminie nikdy…

Foto: Youtube.com

Boj s alkoholizmom

Ak by ste boli typický ruský alkoholik, ale nechceli by ste v takomto živote pokračovať, potom by tu bolo pre vás riešenie v podobe špeciálnej kapsule, ktorá sa implantuje do tela abstinujúceho alkoholika. Má to však jeden háčik. Ak by ste sa predsa len rozhodli napiť alkoholu, kapsula by vo vašom tele explodovala a spôsobila by vám nepredstaviteľnú bolesť.

Mestečkom sa prehnalo 400 vlkov

Sibírske mestečko Verchojansk patrí so svojimi 1 300 obyvateľmi k priemerným obciam. V januári tu môže klesnúť teplota až pod hodnotu -40°C, pričom v lete nepresiahne hodnotu 20°C. Avšak zaujímavým robí toto mestečko najmä 400 vlkov, ktorí sa ním prehnali v roku 2012 a počas zimy v okolí ulovili 313 koní a neskutočných 16 000 sobov.

Foto: Foursquare-europe.org

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.