Súčasnú dobu by sme mohli označiť dobou sociálnych sietí, kedy sa ľudia viac „rozprávajú“ online miesto toho, aby sa stretli a prehodili zopár viet osobne. Dokazujú to aj najnovšie štatistiky, vďaka ktorým si môžeme urobiť lepší prehľad o tom, koľko času napríklad strávime denne na Facebooku. A nielen to! Nasledujúce fakty by vás mohli viac než zaujímať. 

1. Viete, koľko ľudí je zaregistrovaných na Facebooku? K 27. januáru 2016 bolo zaznamenaných neuveriteľných 1,591 miliárd aktívnych užívateľov, čo predstavuje 38 % svetovej populácie.

2. Až 1,038 miliárd osôb používa Facebook každý deň, z čoho je 90 % prihlásených aj cez mobil, teda sú online prakticky neustále.

3. V roku 2015 vyfakturoval Facebook za svoje služby 17,93 miliárd dolárov, čo je približne 10,94 Eur na jednu osobu.

4. Okrem reálnych profilov je na sociálnej sieti vytvorených aj množstvo falošných, ktorých počet sa odhaduje na 83 miliónov.

facebook5Prečítajte si tiež:
Facebook slávi 12. narodeniny. Toto je 17 zaujímavostí, ktoré ste o ňom nevedeli!

 

5. Aj vy si kontrolujete novinky na Facebooku každý deň? Patríte tak medzi 61 % užívateľov, ktorí podľahli tomuto novodobému „požieraču“ času.

6. Za jednu minútu klikne viac ako 4 milióny ľudí na „Páči sa mi“.

7. Pozrime sa tiež na percentuálne vyjadrenie činností všetkých aktívnych užívateľov. „Páči sa mi to“ používa 64 % ľudí, videá sleduje 50 % užívateľov, posielanie správ priateľom 48 %, komentovanie fotky alebo videa 47 %, články si prečíta necelá polovica, teda 46 %, komentovanie statusu 43 %, nič nerobenie na Facebooku 42 % a na koniec môžeme spomenúť aktualizovanie vlastného statusu, ktoré sa týka 33 % užívateľov.

8. Viete, ktorá fotka mala doteraz najviac lajkov? Viac ako 4 milióny ich získal americký prezident Obama, objímajúci svoju manželku po víťazstve v prezidentských voľbách v roku 2012.

obama

9. Koľko času v priemere strávime na Facebooku? Za jeden deň to predstavuje 20 minút.

10. 83 % rodičov má medzi priateľmi aj svoje vlastné deti.

Zdroj: focus.it | Foto: sociálne siete