Radi si užívate luxus a máte dosť peňazí na to, aby ste sa nebáli minúť nejaké to euro navyše? Potom sa možno inšpirujete zoznamom najluxusnejších (a najdrahších) jedál a nápojov na svete. Samozrejme, na prvý pohľad sa môže zdať, že sú trošičku predražené, ale určite sú pripravené s láskou. No a potom ešte nejaký ten kaviár a jedlé zlato.

10. 230 Fifth Dog, 1.882 €

Hot-dog vyrobený z najkvalitnejších ingrediencií na svete, vrátane hovädzieho mäsa z plemena Wagyu a bielych hľuzoviek (extrémne drahá huba).

9. White Truffle & Gold Pizza, 1.983 €

Pizza vyrobená z organickej mozzarelly pochádzajúcej z mlieka ázijského byvola arni, z 24-karátového jedlého zlata, no a, samozrejme, bielych hľuzoviek.

8. Samundari Khazana Curry, 2.618 €

Curry_powder_in_the_spice-bazaar_in_Istanbul

Názov tohto jedla znamená v preklade „kari z pokladu morských plodov“. Ide o zmes kaviáru, morských slimákov, celého homára a chutnučkého jedlého zlata (to je vtip, ono veľmi chuť nemá… aj keď, ako by sme to mohli vedieť…).

7. Fleurburger, 4.091 €

Hovädzie mäso do tohto burgru pochádza zasa raz zo špeciálneho plemena Wagyu. Jedlo ďalej obsahuje „foie gras“, teda pečienku z husi alebo kačice. A k tejto chuťovke dostanete aj fľašu kvalitného vína Chateau Petrus – „grátis“.

6. Salvatorov odkaz, 7.089 €

Jeden z najdrahších koktejlov na svete, ktorého ingrediencie sú dokopy staré 730 rokov.

5. Algonquin Hotel Martini, 8.182 €

Marketingové ťahy nepoznajú hraníc. Dôkazom toho je o aj „zásnubné martini“, v ktorom dostanete unikátny diamantový zásnubný prsteň. Partnerka sa určite poteší. Aj keď, vzhľadom na to, že máte 8000 na drink, tak sa asi teší celkom často a dlhodobo.

4. Dezert – Pôžitok rybára z pevnosti Stilt, 11.863 €

Dezert, ktorého súčasťou je talianský tradičný dezert Cassata, zlaté listy, írsky krém, mango, kompót z granátových jabĺk a šampanské Dom Perignon.

3. Almas kaviár, 27.817 €

Vanilla_Panna_Cotta_with_caramel_and_caviar

Nezvyčajný druh kaviáru z iránskeho jesetera.

2. Čokoládový vaječný dezert, 28.637 €

V tomto sladkom a neskutočne drahom dezerte sa nachádza zmes štyroch druhov najlepšej, najkvalitnejšej belgickej čokolády.

1. Acqua Di Cristallo Tributo a Modigliani, 49.086 €

Najdrahšou vecou na našom zozname je fľaša vody. Autorom fľaše samotnej je zosnulý umelec Amadeo Clemente Modigliani. Samotný obsah je zmesou vody z prírodných prameňov z Fidži a Francúzska, plus ľadovcovej vody z Islandu. Voda je okorenená piatimi miligramami 23-karátového zlatého prachu.

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: commons.wikimedia.org, pixabay.com