Bez práce nie sú koláče, no mať prácu ako týchto desať ľudí, tak vypekáme každý deň a ešte aj s úsmevom na tvári. Teda, vypekal by za nás pochopiteľne už niekto iný. :) Ale prejdime k veci. Chceme vám predstaviť šťastlivcov, ktorí sa hrubým písmom zapísali do dejín najlepších prác na svete. 

Fotografi pre Google Maps

Ideálny job najmä pre tých, ktorí sa radi vozia na bicykli. Konkrétne tie od Googlu sú vybavené GPS, generátorom a 9 foťákmi. Náplň práce? Jazdiť po meste, po uličkách a miestach, kam sa nie je možné dostať autom. A že vraj aj peniažky sú za to veľmi pekné.

povolanie9jake
Mladíkovi platia za húlenie trávy! Žeby práca snov?

 

Riaditeľ zábavného múzea

Funkcia riaditeľa nie je až taká zábavná a javí sa ako veľmi seriózna. Avšak v prípade Sama Pointona, ktorý sa stal v roku 2009 riaditeľom zábavného múzea v New Yourku York’s National Railway Museum, to zrejme neplatí. Sam mal totiž v období, keď dostal túto prácu, len šesť rokov. Čo ste robili v šiestich rokoch vy – učili sa písať, čítať a počítať? Prikladáme aj jeho životopis, ktorý ho dostal na výslnie.

povolanie

Testovač World Of Warcraft

Pre bežného človeka asi nic-moc, ale pre hracieho maníka, zrejme dosť parádna prácička. Hrať sa obľúbenú hru, mimochodom čo najčastejšie, a dostávať za to na účet peniaze. Potom si už treba do bytu zohnať len nejakú babebnku, ktorá občas prinesie čosi pod zub.

povolanie8

Testovač kondómov

Napriek tomu, že by mal byť kondóm pri se*e viac-menej nutnou záležitosťou, opovrhuje ním väčšina ľudí. Možno aj vy. Ale predstavte si, že by ste za každý otestovaný kondóm získali 60 dolárov, no nepretrpeli by ste ten kúsok gumy? Veď to je priam dokonalé! Se*, ktorý nemusíte mať s hocikým, ale s osobou, ktorú si sami vyberiete a dostanete za to ešte aj prachy! Plus, zamestnanci Durexu, respektíve jeden z nich, ten najpracovitejší, dostane lukratívnu odmenu v podobe 1000 dolárov.

povolanie7

Ochutnávač sladkostí

A máme tu ďalšiu detskú hviezdu. Harry Willsher vyhral vo svojich dvanástich rokoch súťaž Swizzell’s Matlow. To znamenalo, že už v tomto útlom veku získal dream job všetkých detí – stal sa ochutnávačom sladkostí. Povedzme si na rovinu, že práca je to síce krásna, ale len pre človeka, ktorého telo dokáže spaľovať kalórie rýchlosťou blesku.

povolanie6

Degustátor vína

Muž menom Hardy Wallace asi nemôže sadnúť hocikedy len tak za volant. A ťažko povedať, či si ho jeho žena, ak teda nejakú má, užije aj zatriezva. Hardy totiž ochutnáva vína a hodnotí ich na svojom videoblogu. Ten potom, samozrejme, zdieľa na sociálnych sieťach. A viete, koľko si touto poctivou robotou zarobil tak päť rokov dozadu? 10 000 dolárov za polroka. Aké čísla mu musia na účet nabiehať teraz?!

povolanie5

Testovač prostitútok

Osudy dievča, ktoré majú cieľavedomé ambície stať sa prostitútkami, sú v rukách Jaimeho Rasconea. Ten rozhodne, či má baba na to, aby sa živila prostitúciou alebo jej služby nie sú na toto povolanie dostačujúce. A tak sa Jaimeiho nielen rukami pretrasie asi 70 dievčat ročne a on za svoje testovanie dostane od jedných z top eskortných agentúr krásny balík peňazí. Kto závidí tomuto týpkovi, nech dá lajk na článok, aby sme videli, koľkí z vás by s ním menili. :D

povolanie1

Testovač tobogánov

Voda, adrenalín, zábava. To všetko každý deň zažíva Tommy Lynch, ktorý neustále cestuje po svete a testuje tobogány v tých najobľúbenejších strediskách. Samozrejme, nič pre padavky, veď vieme, že dnes už existujú skutočne hrôzostrašné tobogány, ale pokiaľ má niekto rád takúto formu zábavy, niet sa ani zďaleka na čo sťažovať.

povolanie4

Testovačka luxusných postelí

Takúto brigádku si na mesiac vyskúšala v tej dobe 20-ročná študentka Roisin Madiga z Birminghamu. Hoci nešlo o dlhodobú spoluprácu so značkou Savoir, no za spávanie v luxusných posteliach dostala Rosin za cca 30 dní 1000 libier.

povolanie3

Správca tropického ostrova

Viete si predstaviť, že by ste sa uchádzali o nejakú prácu a vybrali by práve vás zo všetkých 35 000 uchádzačov? Bol by to pravdepodobne neuveriteľný pocit a zvlášť, ak by sa nejednalo o nejakú prácu, ale správcu ostrova Hamilton Island pri pobreží Austrálie. Konkrétne by ste sa nachádzali vo Veľkej koralovej bariére, čo je najväčšia sústava koralových útesov a ostrovčekov na Zemi. Pekná predstava. Ale Ben Southall to zažil. Svoju prácu vykonával presne šesť mesiacov, počas ktorých si poctivo plnil svoje povinnosti – užíval si život na tomto ostrove a následne dojmy a zážitky zavesil na svoj blog. Zinkasoval, podržte sa a nezáviďte (dá sa vôbec nezávidieť?), 111 000 dolárov!

povolanie2

Zdroj: oddee.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lola
Ženy sú komplikované a my chlapi im často absolútne nerozumieme. Lola sa nám preto vo svojich článkoch snaží ukázať, ako rozmýšľajú ženy a ponúka nám pohľad do ich hláv. Kto vie predsa lepšie poradiť, ako na tie mršky, ak nie práve jedna z nich?