Paul Walker bol známy milovník áut, ktorý sa preslávil najmä ako Brian O’Conner vo filmovej sérii Rýchlo a Zbesilo. Nehral však len v týchto kultových filmoch, ale bol všestranne nadaným hercom. Svedčia o tom aj nasledujúce filmy, ktoré zároveň mapujú priebeh jeho kariéry a určite by ich mal poznať každý fanúšik tejto legendy.Príšera zo šatníku (1987)

clipboard09

Horová komédia z roku 1987, ktorá bola filmovým debutom Paula Walkera. Film opisuje deti majúce strach z obludného monštra skrývajúceho sa za dverami každého šatníka. Nikto netuší, o čo obludnej príšere ide. Je to len o zabíjaní alebo monštrum hľadá niečo oveľa dôležitejšie? Každopádne, počet obetí tajomnej príšery neustále narastá…

Pleasantville (1998)

Vo fantasy komédii si okrem Paula zahrali napríklad aj Tobey Maguire či Reese Witherspoon. Hlavnými postavami filmu sú David a jeho sestra Jennifer, ktorí sa po stretnutí s čudným opravárom televízorov dostanú do deja Davidovho najobľúbenejšieho seriálu vysielaného v 50-tych rokoch. V ňom sa však vinou dvoch súrodencov začnú diať veľmi divné veci.

Varsity Blues (1999)

clipboard11

V tejto komediálnej športovej dráme stvárnil Paul najlepšieho kamaráta hlavného hrdinu. Film rozpráva príbeh o stredoškolskej futbalovej hviezde Jonathanovi Moxonovi, ktorý ňou však nechcel byť. Bol to len sen jeho otca.

She’s All That (1999)

clipboard12

V českej verzii má film názov “Taková normálni holka” a jedná sa o tínedžerskú verziu slávneho muzikálu My Fair Lady. Dvaja kamaráti a stredoškolskí frajeri sa stavia, že ich nepríťažlivá a “trošku iná” spolužiačka Lancy vyhrá titul kráľovnej maturitného plesu. Ak chcete spraviť frajerke radosť klasickou americkou romantickou komédiou, toto by mohla byť tá správna voľba.

Lebky (2000)

clipboard08

Tento film je označovaný ako psychologický thriller, ale taktiež aj ako kriminálna dráma. Jeho dej poukazuje na spoločenstvo s názvom “Lebky”, ktoré funguje na jednej z najprominentnejších škôl. Po záhadnej samovražde sa však ukazuje, že spoločentsvo skrýva nejedno temné tajomstvo.

Rýchlo a zbesilo (2001)

Najznámejšia a najkultovejšia úloha Paula Walkera sa zrodila v roku 2001, kedy si zahral policajta Briana, ktorý sa pri plnení pracovnej úlohy spriatelí s partiou autíčkárov. Megaúspešný film o rýchlych autách, vtipných dialógoch a nespočetných porciách akcie, sa dočkal ešte ďalších šiestich pokračovaní, pričom Paul si zahral v každej časti okrem trojky.

Jazda do pekiel (2001)

clipboard12

Mysteriózny thriller s nádychom hororu a vysokou dávkou napätia. Príbeh zobrazuje mladého študenta Lewisa, ktorý sa rozhodne so svojou priateľkou počas prázdnin precestovať kontinent. Všetko sa však zvrhne v momente, keď si mladík spraví srandu z osamelého kamionistu. Ten to totiž nezoberie s nadhľadom a túži po pomste.

Do hlbiny (2005)

clipboard11

Dobrodružný krimithriller, v ktorom si Paul zahral hlavnú úlohu. Po jeho boku zahviezdila krásna Jessica Alba. Štvorica mladých potápačov hľadá na dne oceána legendárny vrak ukrývajúci hodnotné bohatsvo. Keď ho nájdu, hneď vedľa neho objavia ďalší vrak s ešte väčším pokladom než dúfali. Nie sú však jediní, kto si robí na tento nález zálusk, a tak sa z lovcov takmer okamžite stáva korisť.

Zástavy našich otcov (2006)

clipboard04

Americká vojnová dráma, ktorú má na svedomí kultový Clint Eastwood. Film vznikol na námet rovnomennej knihy a spolu s Eastwoodom na ňom spolupracoval aj Steven Spielberg. Paul síce v tomto filme nestvárnil hlavnú postavu, ale svojím výborným výkonom prispel k úspechu príbehu o jednom z najdôležitejších momentov 2. svetovej vojny.

Hours (2013)

clipboard03

Jeden z posledných Paulových filmov pred smrťou. Stvárnil tu hlavnú postavu, chlapíka menom Nolan. Dramatický thriller rozpráva príbeh Nolana, ktorý počas toho, ako krajinu devastuje hurikán Katrina, prišiel pri pôrode o manželku a musí sa postarať o svoje dieťa. Keďže nemocnica je kvôli hurikánu evakuovaná a jeho potomok je v inkubátore, začína sa neľútostný súboj s časom.

Video: YouTube | Foto: Facebook, Tumblr.com, YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D