Charlie Harper v jednej z epizód slávneho seriálu Dva a pol chlapa povedal: „Ak máš niekoho, kto sa ti postará o domácnosť a pravidelný sex, nepotrebuješ ženu“. S touto vetou by sa vedel stotožniť aj nejeden Slováčisko a to nehovoríme o tom, že v zahraničí, najmä smerom na západ, je silný fenomén singles, teda „žiť sám“. Mnoho žien fascinuje a neustále sa ma vypytujú, prečo sú „tí krásavci, neraz už aj po tridsiatke, stále sami. Pritom niektorí z nich s bytom či domom, autom a dokonca aj psom a dobrým platom, sami, samučikí. Prečo je to tak? 

Nemajú na frajerku čas

Dnešná doba je rýchla. Ráno vstanete, ledva stihnete raňajky a zopár pracovných povinností a už sedíte na obede, naplánovaných ešte zopár stretnutí na popoludnie. Padne 17.00, aby ste konečne opustili prácu, skočíte do fitka a hodinky ukazujú sedem hodín večer. Po návrate domov vyvenčíte psa alebo sa postaráte trošku o domácnosť a zrazu je deväť či desať a čas sa pomaly poberať do postele, poprípade zmáknuť ešte prípravu na pracovné povinnosti nasledujúceho dňa. Kde v tomto rytme je priestor na randenie?

340

Nemajú na frajerku peniaze

Opakom predošlého prípadu môže byť situácia, že sa vám pracovne nedarí, ste čerstvo vyhorený či po neúspešnom podnikaní alebo strate zamestnania. Hľadajúc novú životnú výzvu vás staranie sa o seba samého zamestnáva viac-menej 24/7. Žiaden čas a priestor zobrať nejaké dievča von tak, aby ste sa pred ňou mohli cítiť uvoľnený, sám sebou, spokojný a s charizmou žiariaceho muža. Ak nie sme vnútorne v pohode, ženy to vycítia a „nejdú nám na lep“. My sa tiež cítime zle, ak musíme hrať, že sme „ťažko v pohode“ a popritom aj tak rozmýšľame, ako sa vysporiadať s aktuálnou nekomfortnou životnou situáciou.

Peniaze nás šťastných nespravia, šťastní sa cítime, ak ich máme s kým minúť na dobrý účel.

 

Nechcú (ešte) rodinu

Sú chlapi, ktorí ešte aj po tridsiatke jednoducho nechcú deti. Majú dobre zariadený život a možno na svojich rovesníkoch vidia, že byť správnou hlavou rodiny vyžaduje nie len veľa času a peňazí, ale tiež obety vo forme určitej veľkej dávky svojich fyzických a psychických síl smerom k rodine, čo sa môže dosť výrazne odraziť na našich pracovných či mimopracovných výkonoch, ak na ne zostane medzi kupovaním plienok a zháňaním toho správneho biosunaru vôbec nejaký čas.

Majú kamošku s výhodami

Častým dôvodom je aj fakt, že do vzťahu chlapa ako si nič netlačí. Má „jednu známu“, alebo možno aj viac (pssst!), s ktorou si dobre rozumie v posteli a tá nechce byť z rôznych dôvodov, často aj totožných s tými nami menovanými, jeho oficiálnou partnerkou. A tak si obaja vypomáhajú a voľnočasové aktivity má každý svoje so svojou skupinou priateľov. Časom si na to zvyknete a zistíte, aká je to super praktické a ani vás nenapadne, že by bolo dobré na tom niečo meniť. Máte kopu času, nikomu sa nehlásite, nikto vám nevyvoláva, kde ste, s kým ste, kedy prídete a či ste nakúpili…

342

Nevedia si vybrať

Aj takýto názor som počul, keď som spovedal svojich nezadaných kamošov. „Vieš Marko,“ hovorí jeden z nich. „Ono to je väčšinou tak, koho chceš ty, ten nechce teba a opačne. Tie najkrajšie baby chodia s najväčšími kreténmi a nám poriadnym chalanom zostáva iba akási druhá liga. A tam si fakt neviem vybrať. Často rozmýšľam aj nad tým, že počkám, kým to nejakú z prvej ligy omrzí. Samy na tých debilov nadávajú, že sa nevedia správať, dokonca ich nevedia uspokojiť ani v posteli, ale oni s nimi jednoducho aj tak sú. A to nehovorím, že ich tí kreténi citovo vydierajú hláškami, že keď ich opustia, tak sa zabijú a podobne. Chudáci je*nutí.“

Nie sú dostatočne zabezpečení

Narazil som ešte na jednu skupinu ľudí. Nieže by títo chlapi nemali peniaze. Možno skôr naopak, majú dobrú robotu, ale chcú ešte naplno odmakať nejaký čas a až potom, keď si budú môcť dovoliť kúpiť väčší byt či rovno dom, väčšie auto, kde sa vmestí aj kočík a budú si môcť dovoliť odchádzať z práce skôr, si chcú vytvoriť rodinu a venovať im svoj čas, energiu a v neposlednom rade peniaze. Načo pliesť jedno cez druhé, keď sa necítia byť „pripravení“.

343
Majú predplatené programy pre dospelých

Toto je tiež jeden z fenoménov dnešnej doby. Rozprával mi to kamarát, ktorý ak ho vraj budem menovať, ma zabije. No ja to teda skúsim. Silvo hovorí, že sa nebráni príležitostnej intimite, no nie je vraj na nej nijako závislý. Vraj má predplatených asi 6 TV staníc pre dospelých + nejaký ten prémiový obsah na internete a že keď je veľmi zle, využije sem-tam služby profesionálky. Ako sám tvrdí, má to celé lacnejšie ako by ho vyšla živá frajerka, ktorá ho môže ešte sem-tam aj odmietnuť, vraj či nepoznám vetu „dnes nie zlatko, bolí ma hlava“. Nepoznám Silvo, ja som tiež single :D.

BTW kamoš sa volá Silvo Koloman a býva v Prievidzi. Keď už som to sem takto natvrdo napísal, prosím, pomôžte mi z toho pre neho spraviť čo najväčší prúser a zdieľajte tento článok, kde sa dá :-), nech už to stojí za tú odplatu. Zdravím ťa, Silvo :P

Chcú si (ešte) užívať život

Možno kombináciou všetkých vyššie uvedených sú chlapi, ktorí si jednoducho ešte chcú užiť život. Sú natoľko rozhľadení, že vedia, že život je krátky a manželstvom či nástupom ženy do ich života sa pomerne značná časť voľnočasových aktivít a cestovateľských plánov rozplynie, pretože nastanú v živote nové priority vyžadujúce si ich čas, energiu a peniaze úplne iným smerom. Tak si ešte chcú naplniť svoje sny zo zoznamu „toto chcem v živote stihnúť“. Žien je na svete asi štyri miliardy, to by v tom musel byť čert, aby takto úspešní a rozhľadení chlapi nejakú neklofli aj ako štyridsiatnici…

341

“Žien je na svete asi štyri miliardy, to by v tom musel byť čert, aby takto úspešní a rozhľadení chlapi nejakú neklofli aj ako štyridsiatnici…“

Bývajú ešte u mamičky

Na záver dva extrémy. Prvý z nich je skupinka, ktorej vyhovuje mama hotel a nemieni sa ho vzdať ani po tridsiatke či štyridsiatke.

Sú teplí

No a u druhých je to jasné, prečo nemajú frajerku, ale, samozrejme, len tak to na verejnosť pustiť nemôžu, tak sa vyhovárajú na predošlé prípady „prečo nie, ešte nie, a ešte teraz nie“ ;-).

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Marko
Dievčatá, sex a vzťahy vs. šport chľast a zábava. O tomto píše náš redakčný playboy Marko. Na otázku či mu nejaké dievča povedalo nie, odpovedal, že veľa dievčat povie najskôr nie :)