“Zákaz požívať alkoholické nápoje a omamné látky na pracovisku!” Základná podmienka každej zmluvy, s ktorou vás oboznámi zamestnávateľ ešte počas pracovného pohovoru. Zamýšľali ste sa nad tým, ako by to vyzeralo, ak by ste vy a vaši kolegovia počas pracovnej doby holdovali alkoholu vo veľkom? Poďme si spolu rozobrať pár jednoduchých pravidiel, ktoré by fungovali, ak by ste si v robote uliali za jeden, dva, tri…1. Všetci majú stále dobrú náladu

Ako dobre vieme, alkohol nás dostáva do stavu, keď dobrá nálada z nás iba tak srší. Samozrejme, nájdu sa svetlé výnimky, ktoré sú po alkohole viac agresívnejšie ako zábavnejšie. Už dobre zabehnutý kolektív by si po pár pohárikoch svoju prácu robil s dobrou náladou, nevznikali by žiadne konflikty a kolektív by sa ešte viac utužil!

2. Pitie vedie k úprimnejšej komunikácii

Na rovinu, úprimnosti je v dnešnej dobe asi tak veľa ako šafránu. Je všeobecne známe, že alkohol rozväzuje jazyk a ľudia sa dokážu porozprávať aj o intímnejších témach a povedať si svoj názor, ktorý by za triezva nevyslovili za žiadnych okolností.

3. Alkohol odstraňuje stres

Stres sprevádza naše dni neustále. Všade sa naháňame, a dokonca i v práci je to čistý chaos a zhon. Šéf vykopne dvere a začne sa sťažovať, že sa nič nestíha. Dokonalou situáciou by bolo, ak by šéf ráno otvoril dvere, priniesol každému za štamprlík, po spoločnom štrngnutí a vypití by motivoval zamestnancov a tí by pekne v pokoji (bez stresu!) pracovali.

4. Znižujú sa sťažnosti na nízky plat

Kto by sa preboha už len odvážil sťažovať na nízky plat šéfovi, ktorý dovolí svojim zamestnancov v práci popíjať?

5. Celý týždeň je jeden veľký večierok

Ak nemáte doma rodinu a neplačú vám žiadne deti, tak ste v práci ako doma. Atraktívne kolegyne (možno aj kolegovia :D), alkohol, príjemná nálada a nadväzovanie dobrých vzťahov so svojim zamestnávateľom, takže možno sa vám podarí aký-taký kariérny postup. Jednoducho: PARTY HARD!

giphy

6. Z práce odchádzajú všetci jedným autom a tým šetria životné prostredie

Ak sa zavelí na odchod, pravdepodobne padne voľba na taxík. Je pochopiteľné, že nikto si netrúfne riskovať jazdu pod vplyvom alkoholu. Ak sa nájde medzi zamestnancami “nepič”, tak je jasným kandidátom za volant. Počítajte ale s tým, že po pracovnej šichte sa už jemne pripitím kolegom nebude chcieť ísť domov a budú chcieť v zábave pokračovať.

7. Pitie v zimných mesiacoch znižuje náklady na kúrenie

Ak šéf dovolí svojim zamestnancom požívať alkohol počas pracovnej doby, môže si na “tajňáša” dovoliť zatiahnuť kohútik a zamestnanci to ani nepocítia. Alkohol ich telo totižto rozohreje. Oba tábory budú spokojné – zamestnanci, že sa môžu posilniť alkoholom, zamestnávateľ zase ušetrí balík peňazí za kúrenie.

8. Zamestnanci sú veľmi úprimní k svojim zamestnávateľom

Ako už bolo povedané v pravidle č.2, komunikácia po požití alkoholu je úprimnejšia. Dávajte ale pozor na jazyk! Ak by šéf nepil a vy áno, nepovedzte mu výčitku alebo vec, ktorá by vás mohla stáť prácu.

9. Zvyšuje sa spokojnosť z práce

Byť spokojný v práci je dnes už umením. Pokiaľ však nerobíte naozaj to, čo vás baví. V skratke, vaša práca je vaším koníčkom. Na Slovensku sa ale ľudia narobia vo fabrikách ako kone, preto veríme, že “pitným režimom” a troškou voľnosti by sa spokojnosť rapídne zvýšila. Každý si rád posedí pri pivku a pokecá s kamarátmi. Takto by to malo vyzerať aj v práci!

10. Nikto si neberie dovolenku, lebo sa všetkým v práci páči

No pozor, zase si treba od práce aj oddýchnuť! Zoberme si to tak, že zamestnanci by si brali menej dovolenky, pretože majú čas sa zrelaxovať aj v práci. Nenarobia sa ako kone, čo-to si vypijú a pokecajú so svojimi kolegovcami.

Pozn. redakcie: Tento článok sa nesnaží propagovať alkohol a má výlučne zábavný charakter! Pite s rozumom!

Foto: giphy.com, standard.co.uk