Súdruhovia a súdružky, všetko je inak! Zdá sa, že rozdelenie Československej federatívnej republiky je neplatné, a teda všetky zákony prijaté od roku 1992 sú protiústavné. De facto nie sme členmi NATO, nie sme členmi Európskej únie a vlastne ani nežijeme v Slovenskej republike!Internetom sa začala šíriť zaujímavá konšpiračná teória, ktorá by ale mohla stáť na reálnych základoch. Ako sme už uviedli v nadpise, je celkom možné, že rozdelenie Československej federatívnej republiky bolo vykonané protiústavne a tým pádom je neplatné! Pýtate sa prečo? Nuž… konšpirátori svoju teóriu vysvetľujú takto…

schranka-01

Teória praxe

Rozdelenie československého štátu bolo vykonané bez mandátu občanov ČSFR, a teda Československá federatívna republika naďalej existuje! Podľa ústavného zákona 327/91 je možné federáciu rozdeliť, len ak prezident vyhlási občianske referendum, a to za nasledujúcich podmienok:

 • Hlasovacie právo má v Českej republike každý, kto je oprávnený voliť do Českej národnej rady a na Slovensku každý, kto je oprávnený voliť do Slovenskej národnej rady.
 • Návrh predložený v referende podľa čl. 3 odst. 1 je prijatý, ak sa preň vyslovila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov v oboch republikách.
 • Výsledok referenda vyhláseného podľa čl. 1 odst. 1 má záväznosť ústavného zákona.

Podpísaní: Havel, Dubček, Čalfa

1

Čo sa to stalo?

Celý problém spočíva v tom, že ČSFR bola rozdelená na základe nového zákona, ktorý však bol v priamom rozpore s vyššie uvedeným ústavným zákonom o referende. Navyše v dobách novo prijatého zákona chýba na listine podpis prezidenta, čo je zapríčinené tým, že v roku 1992 ČSFR prezidenta nemala. Ten teda nemohol vyhlásiť referendum, referendum nemohlo prebehnúť, federácia nemohla byť ústavne zrušená, ergo… naďalej žijeme v ČSFR! :)

Zdroj/Foto: wikipedia.org, YouTube

 • Ronan Trenčiansky

  Význam slova „konšpirácia” v Slovníku slovenského jazyka: “konšpirácia, sprisahanie, systém a metóda ilegálnej organizácie”. Takže pozor: konšpirátor je ten, kto koná ilegálne = protizákonne. Prečo nazývať niekoho, kto niečo zpochybňuje, že je sprisahanec a koná nezákonne? Poprosím autora článku, aj všeobecne novinárov, aby sme slovo “konšpirácia” používali správnym spôsobom.

  • Viktor Mada

   Konšpirátor v slovenčine môže znamenať aj vzbúrenec, čo sedí. Nehraj sa na múdreho po tom, čo si prečítaš jednu definíciu.

   • Ronan Trenčiansky

    Áno, súhlasím s tebou Viktor, konšpirátor môže znamenať aj vzbúrenec. Na nič sa nehrám :-) Živa.

 • antonin.naplava

  Som rád že som stále Čechoslovák, no v skutočnosti je mi to na hovno, už je takmer všetko rozdelené,podľa spoločenského významu práce,jej množstva a a zákonov!!!

  • ja

   Aj všetko rozkradnuté, ako v Čechách, tak aj na Slovensku!

 • Petr Potkan Číhal

  V pohodě, až se stanu králem, tak vás zase přijmu sousedé :D Tentokrát se ale nebudeme hádat kdo je názvu první a zahrajeme si o to šachy :D

 • Milan Kučiak

  To, že poniektorí čechoslovakisti žijú celý svoj biedny život v omyle,to je ich problém. Ja som rád a spokojný,že máme samostatnú Slovenskú republiku a že som jej občan. Prestaňte vyplakávať a vypisovať drísty úbožiaci.Že niekto plače za kališníkmi je jeho názor ale vypisovať neustále drísty,že rozdelenie bolo nelegálne je už na diagnózu.