Službu YouTube využívame denne takmer všetci. Ako zdroj hudby, zdroj informácií vo forme videí alebo iba nekonečnú studnicu zabíjania voľného času. Pred niekoľkými mesiacmi prišla od YouTube podpásovka v podobe reklám. Problém vyriešil AdBlock a podobné šikovné nástroje. Teraz prichádza vec, o ktorej sa šepkalo už dlho, ale nikto si netrúfol povedať kedy. YouTube je spoplatnený.Neplačte, prežila aj neplatená verzia s reklamami, takže sa prakticky nič nedeje. Zatiaľ. Sprístupnenie platenej verzie bez reklám s prémiovým obsahom navyše je však možnou predzvesťou jedinej budúcej formy portálu YouTube, platenej. Cena služby je stanovená na 10 dolárov. Diskriminovaní budú užívatelia Apple a jeho iOS (hejty na Google o 3…2…1…). Cena pre používateľov iOS je 13 dolárov. “Máte peniaze na Apple? Budete mať aj na YouTube.”, inak si tento “férový” ťah zo strany Google vysvetliť nevieme. Nuž čo, za krásu sa platí. Počet ľudí, ktorí prejdú z Apple na Android kvôli lacnejšej službe YouTube odhadujeme, zaokrúhlene, na nulu. Aby sme boli féroví, drahšie predplatné môže byť spôsobené províziou Applu, ktorú si necháva za predaj každej aplikácie.

platený YouTube získa aj nové meno, YouTube Red

Novinka sa zákazníkom predstaví najskôr v USA, konkrétne 28. októbra 2015. Aby sme nezabudli, platený YouTube získa aj nové meno, YouTube Red. Schválne, keby ste nevedeli o čo ide, však by ste si mysleli, že ide o YouTube s nemravným obsahom pre dospelých, nezbedníci?

Jakub
Moderný muž, sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ v dnešnej dobe nezaobíde.
 • Michal Boleček

  kde je ten rozdiel v cene, keď pri oboch je napísané 10 dolárov?

  • Storm Chase

   My nezbednici tomu asi len nechapeme :)

   • Michal Boleček

    To je alternatíva B :) čakám na odpoveď alebo vysvetlenie :)

    • Článok sa rozhodol upraviť nezbedník preklep. iOS bude drahší o tri doláre. Ste veľmi chápaví, nezbedníci.

 • Контроль Алт Делете

  Redtube uz davno existuje…

  • Lukáš Bikey Šorčík

   Tak si to přečti znova a pořádně :D nikde nic o REDTUBU není napsáno -_-
   je kurva velkej rozdíl mezi REDTUBE a YOUTUBE RED

   • Контроль Алт Делете

    chlape co bych bez tebe delal, diky ze jsi mi to vysvetlil…

 • Cena zahŕňa aj prístup do Google Play Music. Ten samotný stojí 5,49 €/mesiac. Takže služba ako taká bude stáť 3,31 €/mesiac.