Možno žijem v nejakej skreslenej realite, ale na priateľstvo muža a ženy bez akýchkoľvek podtónov neverím. Mám známych, kolegov, bratov svojich kamarátok. Áno, na pivo s nimi sem-tam idem. Nie, neprepijem s nimi celú noc  a nebudem pred nimi vyplakávať, že som musela začať behať, lebo mi chýba se*. Jediný muž, s ktorým mám potrebu tieto životne dôležité témy preberať je môj homosexuálny kamarát.Pojem „friendzone“ popisuje stav nešťastníka, ktorý sa so slečnou skamarátil, aj by ju poľúbil, ale ona ho za milé gestá len priateľsky potľapká po hlave ako psíka, ktorý tentoraz ten výkal na chodníku obišiel namiesto toho, aby ho zožral. Jedinec, ktorý sa smutne pozerá, ako slečna prežíva deštruktívne vzťahy s ešte deštruktívnejšími jedincami, a ktorej ani nenapadne, že práve onen obyčajný kamarát je „ten pravý“.

Mám vo svojom okolí niekoľko naivných ženských duší, ktoré na takéto priateľstvá stále veria. Strávila som s nimi veľa večerov, ktoré vyzerali nasledovne: JEJ POHĽAD: „Bavím sa s kamarátom. Smejeme sa, pijeme pivo. Jéj, aký dobrý kamarát! Jéj, ako ma počúva! To je fajn, to je naozaj dobrý kamarát!“ JEHO POHĽAD: „Skončí u mňa doma, neskončí?“

Screen-Shot-2014-07-18-at-10.23.26-AM

Takáto naivná slečna skoro stále padne na hubu. A aj napriek tomu sa vždy a znova tvári prekvapene, keď sa objaví nejaký ten náznak niečoho iného ako kamarátstva (napríklad keď ju taký kamarát poprosí o polonahú fotku).

Nikdy som priateľstvám mužov a žien príliš neverila a preto mi celá myšlienka „friendzone“ príde tak trocha alibistická a hlúpa. Tento pohľad je však len a len môj a určite existuje veľa spokojných mladých dám, ktoré si svoje kamarátstva s mužmi užívajú (či si ich užívajú aj daní muži je otázne).

Čo teda (ne)robiť, ak sa chcete zo škaredej „friendzone“ vyškriabať?

Čo robíte dobre

5 KOMENTÁRE

  1. Přátelství mezi mužem a ženou existuje v jistém významu-ovšem většinou to musí být lidé s výraznější věkovým rozdílem a nebo baba musí být ošklivá-na těhle principech fungují moje přátelství s muži/kluky. A zatím se žádný větší problém nevyskytl.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here