Futbal alebo hokej? Ktorý z týchto dvoch najpopulárnejších športov na svete je pre slovenského fanúšika atraktívnejší?Najvernejší fanúšik sa prejaví predovšetkým v tých najťažších chvíľach, kedy sa nášmu národnému mužstvu nedarí. Slovenský fanúšik je nevyspytateľný a hlavne náročný a tento postoj by mal vymiznúť z nášho prostredia, pretože šport sa robí predovšetkým pre ľudí, hoci táto otrepaná formulka je skôr utópiou ako zbožným želaním, keďže peniaze sú tým najväčším motivujúcim článkom, ktoré hýbu všetkým…

Dnes robia Slovákom väčšiu radosť naši futbalisti ako hokejisti, aj keď pred niekoľkými rokmi by sme dozaista tvrdili pravý opak. Časy sa však zmenili. Začiatkom milénia nás opantala hokejová eufória, potom po veľkých úspechoch prišlo „bolenie brucha“ a štafetový kolík prebrali futbaloví reprezentanti, ktorí pod taktovkou trénera Vlada Weissa historicky po prvýkrát v našej histórii postúpili na záverečný turnaj MS do Južnej Afriky. Ale žiadne leto netrvá večne… Ako je už na Slovensku známe, vždy nastane isté uspokojenie a potom sa začne všetko rúcať ako domček z karát.

301

Futbal stratil svoje výsostné postavenie a opäť ho nahradil hokej. Hlavnú zásluhu na tom mal paradoxne český tréner Vladimír Vůjtek, ktorý náš hokejový tím priviedol roku 2012 k strieborným medailám na MS vo Fínsku. Od tohto nečakaného úspechu nastal opäť zvrat a do popredia sa dostal znova futbal. Nie je vôbec náhoda, že za úspechom stojí opäť bývalý výborný futbalista a renomovaný futbalový odborník Ján Kozák st., ktorý futbalu aj vo svojom veku dáva viac ako dosť. Kvalifikáciu má rozohranú nad očakávanie verejnosti, ale cesta do vysnívaného cieľa, ktorým je postup na ME do Francúzska, bude ešte určite ťažká a tŕnistá. A keďže má náš kormidelník bujarú minulosť a jeho korene siahajú na „ďaleký východ“, musí si dávať pozor na svoje správanie, na predvedenú hru a v neposlednom rade na výsledky, ktoré uspokoja náročnú slovenskú verejnosť.

Na záver by sme radi dodali, aby sme sa jednoducho zomkli a rovnako fandili našim futbalistom i hokejistom. Len takto každému dokážeme, že sme silný národ s bohatými tradíciami a pestrou minulosťou, takže na tom je potrebné stavať a nebáť sa ísť hlavou proti múru…

Autor: Miroslav S. | Foto: Facebook

 • Lukáš Macák

  super článok, krásne napísaný… taká pikantéria to je (Y) Odporúčam vybrať :)

  • Monika -Petrušková Belušová

   veľmi pekne napísane super

 • Eduard Sulyok

  výstižné a pravdivé!…

 • Jaro

  pravdivý a objektívny článok..

 • Robert Rocky Szucs

  Velmi pekne napísaný a hlavne pravdivý članok o športe .

 • anna

  Veľmi výstižný a zaujímavý článok ?

 • Lukáš

  autor to vyjadril úplne presne, pekný článok

 • Gargi

  ..obidva sporty maju miesto v nasich srdciach .. drzime prsty ako chalanom na trave, tak aj tym na lade .. koniec koncov, ci sa hra hymna na zimaku alebo na futbalovom stadione, je to jedno .. vsetci ju radi spievame a sme hrdi ;)

 • Mikaelo

  Clanok je napisany takmer vystizne. Kedze som vsak dobry znalec futbaloveho a hokejoveho diania na Slovensku, trosku by som upresnil, ze v roku 2010 boli na Slovensku futbal aj hokej na tom rovnako a oboje mali na dosah historicky najvacsie uspechy. Generacia Satana, Palffyho, Stumpela a Demitru hrala prvy krat o medaily na najprestiznejsej zimnej olympiade, ktoru usporaduvala priamo koliska hokeja a prave Kanada sa pred nami asi najviac triasla v zaverecnych sekundach pred branami finale. Futbalisti senzacne postupili zo skupiny na ukor vtedajsich majstrov sveta Talianov a s troskou stastia mohli v osmefinale prejst aj cez neskorsich vicemajstrov sveta Holandanov . Dnes vsak rozhodne dominuje u nas futbal. Nemyslim si vsak, ze pan Kozak je ten, ktory si musi davat najvacsi pozor. Dolezite je aby mu futbalovy zvaz nepodkopaval nohy a podporoval ho v jeho praci, pretoze on uz vie co ma robit ;-)