Slovenským Facebookom včera preletela obrovská udalosť. Volswagen Slovensko cez svoju oficiálnu fanpage rozdáva autá Volkswagen Jetta, ktoré zahraničné trhy odmietli kvôli emisnému škandálu! Stačí lajknúť a zdieľať príspevok oficiálnej stránky dílera VW, ktorá mala ráno zhruba sto páčikov a popoludní už takmer 7000. A vy ste to zase zmeškali?!Viete, čo znamená slovíčko hoax? V angličtine žart, fórik. V súčasnosti sa používa najmä pri podvodných stránkach na sociálnych sieťach, ktoré za zdieľanie a lajkovanie sľubujú odmenu. Viackrát to boli Macbooky od Apple zadarmo, teraz novučičké autá od Volkswagenu. Už chápete?

Celé to je jeden veľký podvod, stránka nasľubuje hory – doly za lajkovanie a zdieľanie, no nakoniec nikto nedostane nič. Prečo má potom istá politická strana obsahujúca v názve slovíčko smer takmer 30 000 fanúšikov? Ahá, to nie je hoax, to je iba život občanov.

Volkswagen nenechal nič na náhodu, podvodná oficiálne vyzerajúca stránka už z Facebooku zmizla a konatelia značky podnikli právne kroky proti tvorcom stránky. Takže smola, nebudete si voziť vyhratý mekbučík vo vyhratej Jette. Nie nie, nebudete, len šetrite.

Jakub
Moderný muž, sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ v dnešnej dobe nezaobíde.