Magazín Forbes zverejnil zoznam najlepšie zarábajúcich televíznych herečiek, ktoré tento rok zhrabli pekný cash najmä tým, že podpísali tučné kontrakty za účinkovanie v známych seriáloch, ktoré sú obľúbené aj u nás na Slovensku. Predstavujeme vám 14 herečiek, ktoré si tento rok prilepšili najviac a ocitli sa na prvých priečkach so zárobkami medzi 5 a 29 miliónov dolárov. Ktorá z nich je vaša srdcovka? 

Najlepšie zarábajúce herečky za tento rok

10. Robin Wright

Herečka a režisérka Robin Wright (49) účinkuje a režisérsky sa podieľa na politicky zameranom seriáli Dom z kariet (2013). Všetci si ju ale pamätáme najmä ako Jenny z kultového filmu Forrest Gump.

Zárobok: 5,5 milióna $

TUNE IN @ 7:00PM ET/PT tonight to @theInsider for my interview on Pour Les Femmes @plfdreams #DreamBigger

A photo posted by Robin Wright (@robingwright) on

9. Pauley Perrette

Herečka Pauley Perrette má neuveriteľných 46 rokov a stala sa hviezdou vďaka svojej úlohe gotickej forenznej vedkyne Abby v seriáli NCIS (2003). Objavila sa aj v seriáli Frasier ako čašníčka a je to prirodzená blondínka.

Zárobok: 6 miliónov $

My #FunniestPicIgotTextedToday Photographer @karlgiant dressing up as me in our photo shoot:

A photo posted by Pauley Perrette (@realpauleyp) on

8. Emily Deschanel

Herečka a producentka Emily Deschanel (38) je kosť zo seriálu Kosti (2005). Objavila sa napríklad aj vo filme Spider-Man 2, je vegánka a aktívne bojuje za práva zvierat.

Zárobok: 6,5 milióna $

😘💋 #emilydeschanel #temperancebrennan #bones #redlips

A photo posted by Emily Deschanel (@emilydeschanel) on

8. Tina Fey

O ôsmu priečku sa delí herečka, komička, spisovateľka a producentka Tina Fey (45), ktorá momentálne všestranne pracuje v sitkomovom seriáli Unbreakable Kimmy Schmidt (2015). Zaujímavosťou je, že nadabovala napríklad hlas učiteľky Ms. Cantwell zo Simpsonovcov a pred 13 rokmi ju časopis MAXIM zaradil do svojho TOP 100 Hot Listu.

Zárobok: 6,5 milióna $

Tina Fey is an addiction😂 A wonderful addiction that inspires you in so many ways💜#tinafey

A photo posted by Elizabeth Stamatina Fey (@tinafey_) on

7. Patricia Heaton

Herečka Patricia Heaton (57) účinkuje v americkom sitkome The Middle (2009). Podieľala sa aj na tvorbe životopisného filmu o Williamovi Wilberforcerovi Nezlomná vôľa.

Zárobok: 7 miliónov $

Hey Tweaton's sorry haven't been on in a while! Here's Patty all glamed up by Brett😍 #patriciaheaton #themiddle

A photo posted by 👑No.1 PatriciaHeatonFanPage👑 (@patriciaheatontweatons) on

7. Kerry Washington

O siedmu priečku sa delí herečka Kerry Washington (38), ktorá hrá v politicky ladenom seriáli Scandal (2012). Taktiež si zahrala vo filmoch ako Pán a pani Smithovci, Fantastická štvorka alebo Nespútaný Django.

Zárobok: 7 miliónov $

Fun! Soooooo excited and honored to be one of @glamouruk WOMEN OF THE YEAR! Epic night! #GlamourAcrossThePond #UKGladiators

A photo posted by Kerry Washington (@kerrywashington) on

6. Mindy Kaling

Americká herečka, komička a spisovateľka Mindy Kaling (36) indického pôvodu v súčasnosti účinkuje v romantickom komediálnom seriáli The Mindy Project (2012). Zahrala si napríklad aj vo filme Noc v múzeu 2.

Zárobok: 9 miliónov $

From the Guardian!

A photo posted by Mindy Kaling (@mindykaling) on

5. Amy Poehler

Herečka, režisérka, producentka a spisovateľka Amy Poehler (44) sa momentálne naplno venuje seriálu Parks and Recreation (2009). Okrem toho nadabovala postavu Jendy zo Simpsonovcov, Snehulienku zo Shreka Tretieho, alebo postavu Eleanor Miller z filmu Alvin a Chipmunkovia.

Zárobok: 10,5 milióna $

sorry if this is bad, but my first actual edit😂 what do you guys think? should I edit more? #amypoehler

A photo posted by amy poehler👑 (@queenpoehler) on

5. Julianna Margulies

O piatu priečku sa delí herečka Julianna Margulies (49), ktorá sa do povedomia televíznych divákov dostala vďaka účinkovaniu v právnickom seriáli Dobrá manželka (2009), no zahrala si aj v epizódach seriálov ako Sopranovci alebo Hitler: Vzostup zla.

Zárobok: 10,5 milióna $

By: @_the_good_wife_ #JuliannaMargulies #AliciaFlorrick #TheGoodWife

A photo posted by Julianna Margulies (@julianna.margulies) on

4.  Mariska Hargitay

Mariska Hargitay (51) je v známa najmä vďaka účinkovaniu v seriáli Zákon a poriadok: SVU (1999), do ktorého sa zapájala aj ako producentka a režisérka. Okrem toho si zahrala napríklad aj v kultovom seriáli Baywatch, keď mala 25 a je to tiež bývalá MISS Beverly Hills USA.

Zárobok: 11 miliónov $

3. Ellen Pompeo

Americká herečka Ellen Pompeo má 45 rokov a diváci ju poznajú najmä zo seriálu z nemocničného prostredia Klinika Grace (2005). Zahrala si však aj v epizóde seriálu Priatelia alebo Zákon a  poriadok.

Zárobok: 11,5 milióna $

2. Julie Bowen

Herečka Julie Bowen má 45 rokov a momentálne žne úspech vďaka sitkomu Moderná rodina (2009).

Zárobok: 12 miliónov $

earings on point 😍 @itsjuliebowen #Emmys dress on point makeup on point woman on point

A photo posted by Julie Bowen (@juliebowendaily) on

1. Kaley Cuoco-Sweeting

Prvé miesto tento rok patrí obľúbenej herečke Kaley Cuoco Sweeting (29), ktorú všetci poznajú najmä zo seriálu Teória veľkého tresku (2007), kde si zahrala sexy susedku. Za túto úlohu zinkasovala slušných milión dolárov za každú epizódu. Okrem toho sa objavila v novom  filme Alvin a Chipmunkovia (vyjde v decembri 2015) a v seriáloch Osem jednoduchých pravidiel, Prison Break, alebo V siedmom nebi. Minulý rok získala svoju vysnívanú hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

5,000 LIKES??! 😍

A photo posted by Kaley Cuoco 😋 (@kaleycuocoofficial) on

1. Sofia Vergara

O prvenstvo sa tento rok delí s Kaley aj 41-ročná Sofia Vergara. Kolumbijčanka je na vrchole tohto rebríčka už štvrtý rok po sebe, a to najmä vďaka účinkovaniu v komediálnom seriáli Moderná rodina (2009) a v množstve reklám, napríklad pre Diet Pepsi, CoverGirl, alebo Head & Shoulders. Zároveň je spoluzakladateľkou firmy Latin World Entertainment, ktorá zastrešuje hispánskych hercov, osobnosti či spisovateľov.

Zárobok: 28,5 milióna $

First scene of the season with this coworker @ericstonestreet 🎥

A photo posted by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Zdroj: forbes.com  Foto: Facebook, Instagram