Urážky, blbé poznámky či vtipy sú v súvislosti s mužmi zákona u väčšiny spoločnosti na bežnom poriadku. Avšak málokto si dovolí povedať niečo sprosté policajtom priamo do očí. Policajná kamera ale pred pár dňami zachytila vodiča, ktorý to svojim slovníkom pri komunikácii s jedným z nich mierne prestrelil.Slovenská polícia v súčasnosti testuje šesť kamier, ktoré majú muži zákona umiestnené na svojom odeve. Jedna takáto kamera zachytila i správanie drzého vodiča. Ten si veru nekládol servítku pred ústa a keď ho policajt vyzval, aby predložil doklady od auta, jeho správanie sa náhle zmenilo na agresívne. „Vás nahráva kamera, správajte sa slušne,“ upozornil policajt vodiča. On jeho poznámku ignoroval a ďalej s policajtom komunikoval veľmi drzo, dokonca mu tykal. Vrcholom ich dialógu bola veta, ktorá vyšla z vodičových úst „zavri si hubu a buď ticho, prosím ťa,“ konverzáciu nakoniec ukončil slovami „nedám ti nič, idem preč.“ A tak aj bolo.

Takýto prípad však nie je ojedinelý, policajti sa s agresívnymi vodičmi stretávajú často. Práve pri takýchto potyčkách by im mali pomáhať policajné kamery, ktoré zatiaľ len testujú. Cena jednej kamery sa pohybuje od 800 do 1200 eur, čo je až trojnásobok ceny špičkovej outdoorovej kamery v obchodoch. V budúcnosti by mal byť touto pomôckou vybavený každý druhý policajt v teréne.

7 KOMENTÁRE

  1. Dobre spravil.Tupý policajt si nedá vysvetliť že doklady si zabudol a stále dookola ich pýta ??? Opici to skôr vysvetlím ako tomu tupcovi :D

  2. Choval sa sice jak drbo ten sofer ale tiez nechapem naco buzeruju ludi co nic nespravia a naco vobec zdrzuju a otravuju niekomu zivot ked nespravi ziaden priestupok otravna hnusna haveď ktoru si este aj sami platime

    • Bezpečnostná kontrola, keď chytia niekoho bez papierov este aj opitého ? len tak námatkovo. ked ho nechytia vrazí ti do auta zabije celu rodinu potom budeš vyprávať prečo nechytaju takých a takých kontrol by malo byť viac.

  3. Dobre spravil ? Zoberte si opačnú situáciu. Ste v ohrození života a policajt vám odmietne pomoc lebo načo. Lebo je to jeho povinnosť ! Taká istá ako pýtať doklady. Zákon jasne špecifikuje aké doklady musí mať vodič pri vedení motorového vozidla. AK nemáte príslušný doklady,príslušník PZ má plné právo vás predviesť a vykonať identifikáciu vašej osoby. Stále dookola obohraná platňa že je to buzerácia atď. Tak isto „buzerujú“ daňové kontroly , hygiena , vodárne elektrárne. Keď si frajer v komentároch buď aj v živote a pošli do pi..e poštárku so šekom na SIPO , vyj.b sa na zaplatenie elektriny.A to Vôbec nie je iné, pretože taktiež je to porušenie predpisu, rovnako ako nemať občiansky a vodičský. Nie policajti sú opice, ale ľudia ako ty, čo nevedia pochopiť že je to ich práca , za ktorú sa niekomu zodpovedajú. A v každej profesií sa najde skupinka tupých hláv.

    • :D opica si tu jedine ty,ak raz poviem že nemám doklady pri sebe a ešte 5x ich odo mňa chce tak ani na 10 krát mu ich nedám lebo ich proste nemám ale ty si očividne IQ ako ten policajt :D

  4. 800-1200€ za kameru ??? pre pana to najnovsia a najlepsia GO PRO kamera stoji o polovicu…ale vsak, sme na slovensku…opat si niekto spravil TENDER a teraz budeme splacat policajtom kamery na vestach…to je krajina toto…a nedaj boze, ked sa hrdeho cloveka este niekto cudzi dotkne. jeho a jeho narodneho povedomia…. na zaplakanie. Autorovi clanku..zase taky agresivny vodic nebol, vulgarizmus som pocul nakoniec od policajta, ked vodic usiel. Vodic ma pravdu…pokial sa nedopustil priestupku policajti by ho nemali co zastavit (v civilizovanej krajine) …clovek nie je dokonaly a ked si zabudne doklady…no hold, smola…. no nas zakon to vidi hned na pokutu…a zase len obcan je najhorsi a najvacsi pes….. Netvrdim ze mame vela policajtov, ale v zahranici sluzia inemu ucelu nez prevazne zastavovat pri krajnici vozidla…. Potom pride cvok ako vid devinska…a su z neho v prdeli, nevedia ani co robit ked sa na nich striela. Ale co sa vobec rozculovat vsak ?

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here