Roger Federer patrí bezpochyby k najlepším tenistom všetkých čias. Mnohí odborníci či fanúšikovia tvrdia, že je vôbec tým najlepším. V najužšej špičke sa tento Švajčiar drží už viac než desaťročie, čo možno nie je jedinečné, no rozhodne ani bežné.To, že drží množstvo rekordov, pričom niektoré z nich už možno ani nebudú prekonané, nie je náhoda. Okrem pevného zdravia, ktoré mu na rozdiel od viacerých vrcholových tenistov slúžilo prakticky celú kariéru, však treba pripísať jeho úspechy aj jeho obrovskej tenisovej inteligencii a neskutočnej bojovnosti a drine, bez ktorých by to taktiež nikdy nedotiahol tak ďaleko. V jeho hre ťažko hľadať slabiny. Je skrátka fantastický od kvalitného podania cez vynikajúce backhendy, forehandy, neuveriteľné rotácie, ktoré je schopný dávať do loptičky až po skvelý pohyb na kurte. Jeho skalp je vo svete tenisu extrémne cenný a len málo hráčov s nim má vyrovnanú bilanciu, prípadne len mierne negatívnu.

Prečo? To uvidíte v nasledujúcom zostrihu, ktorý nenechá chladným žiadneho fanúšika tenisu a nadchne aj tých, ktorých “biely” šport až tak neberie.

Zdroj, foto: Youtube

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba