Nedávno sme vám priniesli správu o českom právnikovi, YouTuberovi s prezývkou MikeJePan, ktorý má v obľube poučovať mestskú políciu ohľadom zákonov. Ako to ale dopadne, keď sa tohto YouTubera pokúsi napodobniť skupinka na mol opitých mladíkov zo Slovenska?Včera sa vo večerných hodinách na internete objavilo video, v ktorom si partia zjavne podgurážených mladíkov strieľa z mestskej polície v Ružomberku a nápadne sa chce podobať na už spomínaného českého YouTubera MikeJePana. Je to postrehnuteľné hneď zo začiatku nahrávky, kedy sa jeden z prítomných predstavuje ako právnik.

Video je však plné rozporov. Mladík taktiež upozorňuje na fakt, že mestskí policajti nemajú služobné identifikačné čísla, ktoré by však mať mali. Podľa piateho bodu §22 Zákona o obecnej polícii je rovnošata príslušníka obecnej polície definovaná:

Na ľavej strane bundy, plášťa, saka alebo košele je 20 mm nad stredom horného okraja vrecka umiestnený identifikačný odznak obecnej polície obsahujúci nápis „OBECNÁ POLÍCIA“ alebo „MESTSKÁ POLÍCIA“, názov obce, erb obce a identifikačné číslo príslušníka obecnej polície; veľkosť písmen a číslic je najmenej 3 mm.

Na tento fakt upozorňuje v komentároch pod videom mnoho užívateľov a taktiež sa pýtajú, či bola dychová skúška nevyhnutná a na základe akých skutočností ju príslušníci vyžadovali.

Zdroj|Foto: mojevideo.sk

2 KOMENTÁRE

  1. Policajt je opravneny vyzvat na dychovu skusku alebo odber krvi na zistenie hkadiny alkoholu Iba vodica vozidla cize je zrejme ze sa jedna o trestny cin zneuzivania pravomoci verejneho cinitela a tu pre fizlov konci sranda

    • Tak tu sa velmi mylis lebo na dychovu skusku ta moze vyzvat policajt aj ked si na bicykli, taktiez aj na peso pokial sa priecis a nedokazes uposluchnut vyzvu, taktiez je to pri kontrole mladistvych v podnikoch a podobne, takze byt teba tak moc nevypisujem pokial neviem, jedine co bolo kedysi, teraz neviem tak to, ze ta nesmu presacovat, ale len vyzvat aby si vybral obsah vreciek, ak tak vsak nespravis, maju pravomoc ta zobrat na stanicu a tam uz mozu vslico. Takze tak, len aby sa vedelo, niesom zastanca policajtov ale treba nieco vediet a az potom pisat

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here