Napriek mnohým upozorneniam, ktoré odkazujú, aby v týchto horúcich dňoch ľudia nenechávali v aute zavreté svoje deti alebo zvieratá, stále sa takéto prípady opakujú a, bohužiaľ, v mnohých prípadoch končia fatálne. Aj to bol podnet na natočenie videa, v ktorom je náhodným okoloidúcim ponúknutých 100 eur, ak vydržia sedieť v rozpálenom aute 10 minút.To, že je vonku 35 stupňov Celzia, neznamená, že je takáto teplota, už aj tak extrémna, rovnaká aj v zavretom aute. V ňom sa môže po pár minútach vyšplhať až na neuveriteľných 70 stupňov.

Preto je nepredstaviteľné, aby v takomto pekle niekto dokázal vydržať dlhšie. Napriek tomu tento fakt berie mnoho ľudí na ľahkú váhu a dokážu v rozpálenom aute nechávať svoje malé deti či domácich miláčikov.

Medzinárodná organizácia Kars4Kids sa preto rozhodla natočiť experiment, v ktorom ukazuje, že vydržať v aute v týchto horúcich dňoch, aj napriek otvoreným oknám, je takmer nemožné. Dobrovoľníkom ponúkla 100 eur, ak v aute obsedia 10 minút. Svoj “pobyt” však mohli ukončiť aj predčasne, stlačením tlačidla, kdežto v reálnom živote takáto možnosť neexistuje.

A čo vy? Ako dlho by ste vydržali v rozpálenom aute sedieť vy?

Foto: Youtube

Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.