Dane Wigington je expertom na takzvaný fenomén chemtrails, čo sú vlastne biele čiary, ktoré ostávajú na oblohe za lietadlami. Práve tieto čiary nám údajne škodia ďaleko viac, ako si myslíme a čoraz viac vedcov sa prikláňa k teórií, že sme len krôčik od likvidácie našej planéty.Na kondenzačných stopách za lietadlami všeobecne nie je nič zvláštneho. Na oblohe sa objavujú od 40-tych rokov 20. storočia. Tento efekt priniesli tryskové motory. Spôsobuje ho miešanie horúcich motorových spalín a studeného vzduchu. Posledných 10 rokov sa však, inak bežné, kondenzačné pásy začali na oblohe držať omnoho dlhšie ako kedysi a ich správanie je veľmi zvláštne. Dane Wigington z organizácie Geoingeneering Watch je presvedčený, že sme len krôčik od našej vlastnej sebalikvidácie. Prostredníctvom tzv. chemtrails alebo čiar na oblohe je údajne umelo ovplyvňovaná klíma, počasie a dokonca sú tieto čiary zodpovedné za každoročné ubúdanie včelstva.

Schránka 28

„Je to najkatastrofálnejšia a najaktuálnejšia hrozba, akej sme od jadrovej katastrofy čelili, bodka,“ prehlásil Dane Wigington. Už pred rokom tento „vedec“ vyhlasoval, že zlyhanie zemskej biosféry sa stále zhoršuje. Či už sa jedná o vymieranie koralových útesov, alebo o 74 stupňov Celzia nameraných v Iráku a Iráne. Životaschopnosť Zeme vraj neustále klesá a blíži sa k bodu zlomu, z ktorého už nebude cesty späť.  Ku fenoménu chemtrails sa na internetovej diskusií nedávno vyjadrila aj istá slovenská lekárka:

Schránka 27

„Registrujem tento „jav“ intenzívne od roku 2012, s odstupom cca 1-2 dní po výrazne začiarovanej oblohe máme natrieskanú ambulanciu s ochoreniami horných a dolných dýchacích ciest (robila som si záznamy do kalendára celý rok). Majú identický priebeh, vznik po pobyte vonku, z plného zdravia, niektoré vlny s chrípkovými prejavmi, iné vlny s charakteristikou bakteriálnej infekcie (zelené hlieny, vysoké CRP), zaujímavé sú potom stavy, kde je obraz akoby chemickej iritácie dýchacích ciest bez laboratórnych zmien, „iba“ nevysvetliteľné kašle a bolesti hrudníka s pálením dýchacích ciest a popisom divných pachutí a divného dychu. Čo skúsenému človeku udrie do očí, sú práve tie epidemiologické súvislosti: veľkoskupinový výskyt v relativne krátkom období, identický priebeh a príčinná súvislosť: KEDY sa to objaví….Podrobnosti by boli na veľmi dlhú debatu…“.

Tak čo poviete, ste aj vy náchylný veriť tejto konšpiračnej teórií, alebo súhlasíte so všeobecne uznávaným názorom, že čiary za lietadlami sú jednoducho obyčajné, kondenzačné stopy vo vzduchu…?

Zdroj/Foto: Youtube, Wikipedia.org

7 KOMENTÁRE

 1. toto sú kondenzačné čiary a vznikajú pri určitých teplotách a tlakoch v
  našej atmosfére, úplne prirodzene….je to principiálne podobný jav, ako
  ked rýchle vypustím stlačený plyn z tlakovej nádoby a pritom sa nádoba
  obalí ladovými kryštálmi…..toto nemá s chémiou nič prakticky spoločné a názov „chemtrails“, je
  klamavý………a nemá to ani prakticky nič spoločné s výskytom
  prúdových motorov….preto že kondenzačné čiary bolo možné pozorovat aj
  pri vyžšie letiacich vrtulových bombardéroch za druhej svetovej vojny,
  alebo aj pri akrobacii, za určitých podmienok…..a angličania mali
  dokonca oddelenie, ktoré vyhodnocovalo podmienky v atmosfére a snažili
  sa bombardéry navádzat tak, aby sa za nimi kondenzačné stopy netvorili a
  neboli tak dobre viditelné……a kondenzačné stopy sa netvoria len za
  výfukmi motorov…..samozrejme, že rýchle letiace objekty, vytvárajú
  lepšie podmienky, pre ich tvorbu a v princípe, vytvárajú mraky…….som
  ale presvcedčený o tom, že toto nemá na včely žiadny vpliv a toto ani
  neni žiadny problém ochrany životného prostredia….

 2. Celé ľudstvo je jedna množiaca sa rakovinová bunka a je odsúdené na zánik. A nič s tým nikto nespraví. V roku 1800 nás bola 1 miliarda, teraz nás je 7 miliard, o 100 rokov …(?) skúste odhadnúť… pridáme jednu nulu alebo dve? Ľudstvo dopadne ako samozničiteľný parazit ktorý zahubí sám seba. Ale nevadí, zem bude existovať aj nadalej aj bez ľudí, ved existuje už 5 miliard rokov a ludia sú tu len nejakých pár 10tisíc, hehe.

 3. bla bla bla…
  tony tazko vytazenych kovov budeme rozprasovat nie?
  skor si myslim, ze ide o to aby vytvorili mraky, ktore odrazaju slnecne ziarenie, aby ochladili planetu.
  a okrem toho, ked buchne nejaka velka sopka vypusti tolko materialu a tazkych kovov do ovzdusia, ako my nedame ani za 100 rokov.

  • Väčšieho nevzdelaného idiota som teda nevidela. Keď niečo začneš písať, tak si prosím celú problematiku riadne ale riadne naštuduj… Lebo len idiot si môže toto myslieť, citujem: tony tazko vytazenych kovov budeme rozprasovat nie ?

 4. Rád by som podotkol že na danú tému sa nemôžem vyjadriť nestanne a nezaujato. Ale keďže mám naštudovaných málo faktov o tejto téme tak sa bohužiaľ nemôžem vyjadriť vôbec. I keď by sa dalo polemizovať o škodlivosti aj napriek tomu že sa už dávnejšie vo vzdušnom priestore pohybovali konšpirácie o danej problematike. Na záver by som len dodal že konečné stanovisko je nebulózne!

 5. „Absolútne maximum (najvyššia nameraná teplota vzduchu): 56,7 °C, Deth Valley 10. júl 1913, California, USA. neuznaný rekord… 57,8 °C, El Azizia, Líbya, 13.9.1922;…..Absolútne maximum v Európe: 48,0 °C (Atény, 10.7.1977) „… …Zaujímalo by ma, odkial má autor teplotu „74 stupňov Celzia nameraných v Iráku a Iráne“….a v 40 rokoch 20 storočia, ešte prakticky žiadne lietadlá s prúdpvými motorami nelietali….a toto sú kondenzačné čiary, ktoré sa nevytvárajú len za výfukmi motorov a priniesli ich lietadlá, schopné lietat rýchlejšie a vyššie..a to nemá s chémiou pralticky nič spoločné….je to skondenzovaná voda a „škodí“ životnému prostrediu rovnako, ako mraky…. ….a pokial si niekto myslí, že vypustí v desatkilometrovej výške nejaké chemikálie a tie klesnú na to miesto, nad ktorým ich vypustil, tak je hodne naivný….takéto látky sú za uršitých atmosférických okolností, schopné obletiet celú planétu… takže nejaké „pozorovanie lekárky“, ako je tu popisované, je úplny nezmysel..!!…otázkou je ale, kto a prečo šíri podobné nezmysly….!!

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here