Banská Bystrica je pomerne veľké mesto, konkrétne šieste najväčšie na Slovensku s 80 tisíc obyvateľmi. Do kariet o „úspešné“ mesto s nočným životom mu hrá aj fakt, že je tu veľké množstvo študentov, čo by v prípade školského roka mohlo napovedať, že nočný život tam bude fičať aj cez týždeň.Spomíname to práve preto, že sme sa vybrali otestovať nočný život práve v „neprajný deň“, vo štvrtok, čo však do našich kariet veľmi nehralo – bolo to ešte cez leto, a teda cez obdobie prázdnin. Pre naše ospravedlnenie, nebol to nejaký zámer, jednoducho sme tam vtedy mali nejaké povinnosti a potrebovali by sme v Bystrici prespať. Ubytovali sme sa v sympatickom penzióniku s názvom Expo na ulici Jána Bottu s privátnym parkovaním, čo nás stálo 30 € / osobu / noc.

IMG_8838

Kam neísť v Banskej Bystrici

Doobeda sme boli na menšej prehliadke mesta a nakoľko bolo dosť teplo a čakali sme na človeka, s ktorým sme sa mali stretnúť, sadli sme si na citronádu v reštaurácii Piaza Fiume na ulici Janka Kráľa 2, kde sme sa stretli s nie práve najpríjemnejšou obsluhou, ktorá si na nás chcela zrejme vyliať zlosť. Problém bol v tom, že citronáda stála iba 20 centov (WTF???) a naša najmenšia bankovka bola 10 Eur.

Kam sa najesť v Banskej Bystrici

Bez pokazenej nálady napriek veľkej snahe obsluhujúcej čašníčky sme sa vybrali na obed do reštaurácie Barumka na Partizánskej ceste 114, kde sme sa naozaj do sýtosti najedli a zapili to veľmi dobre načapovaným a chutným plzeňským pivkom. Karma Banskej Bystrice bola opäť v rovnováhe! :-)

IMG_8843

Kam na dobrú kávu v Banskej Bystrici

Po poobedňajšom ničím nerušenom šlofíku sme sa podvečer vybrali na námestie, aby sme si dali dobrú kávičku. Zastavili sme sa naozaj v prvej kaviarni, ktorá nám „brnkla do nosa“ a ako sa neskôr ukázalo, bola to veľmi dobrá voľba – odporúčame Leroy Bar & Café na Námestí SNP 14. Z ponuky káv nám bol podľa našej chuti odporúčaný konkrétny druh bez toho, aby sme museli vedieť odrodu či čeľaď. Takto to máme radi – keď sa nemusíme starať ani o… viete čo ;-).

Kam na dobrú whisky v Banskej Bystrici

Čo bolo ešte príjemnejšie, v kaviarni mali v ponuke náš obľúbený Johnnie Walker v black edícii, ktorému sme nevedeli odolať. Whisky nám priniesli v naozaj pravom whiskovom pohári pre fajnšmekrov, samozrejme, žiaden ľad a k tomu pohár chutnej vody. Takto si predstavujeme podávanie whisky! Nakoniec sme to zapili malým čapovaným pivkom značky Leffe a tiež jednou citronádou. Veľmi príjemné prostredie kaviarne v kombinácii s príjemnou mladou obsluhou pozostávajúcou z troch naozaj veľmi sympatických čašníčok (z ktorých sme sa stále nevedeli rozhodnúť, ktorá je najkrajšia) v nás urobilo nadštandardný dojem.

2015-07-30 22.18.23

Kam neísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Posilnení dobrou kávičkou, whisky a pivkom sme sa vybrali na odporúčanie nemenovanej kolegyne (pozdravujeme Slávku), ktorá je rodáčka z Banskej Bystrice, na diskotéku z názvom Kapitol. Diskotéku sme však našli zavretú napriek informácii na Facebooku, že nás každý utorok, stredu a vo štvrtok pozývajú na disko párty. Vedľajšia herňa s názvom Bluff síce vo svojich podzemných priestoroch nenápadne skrývala pomerne veľa hostí, no prevažne mužov hrajúcich poker, čo určite nebol náš cieľ cesty ;-).

Nočný bar v Banskej Bystrici

Za rohom smerom na námestie išla hlasná hudba z nejakého podniku, ktorý sa nachádzal v úzkom dvore, resp. po zídení schodov do suterénu. Pozostával z podlhovastého priestoru a bolo to niečo ako nočný bar. Sedelo tam však spolu asi iba 6 – 8 ľudí, z ktorých nám jedna ochotná slečna poradila, aby sme skúsili podnik s názvom Ponorka.

Kam ísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Vydali sme sa teda na odporúčanie asi 10 minút pešo. Vo vnútri „Ponorky“ však bolo asi cca 10 ľudí, prevažne chlapcov a obsluhovali dve čašníčky. Nechceme povedať, že neboli sympatické – to nie, ale tie z kaviarne boli rozhodne krajšie. Aj keď bola asi iba jedna hodina v noci a sem-tam prišli z uzavierajúcich kaviarní nejakí noví ľudia, rozhodli sme sa to definitívne vzdať.

Ponorka music bar
Ponorka music bar

Kde sa v noci v Baskej Bystrici najesť?

Po ceste sme ešte našli, podľa miestnych jedno z dvoch zariadení, kde je možné sa v noci najesť, a to konkrétne pizzeriu na užšej strane námestia (naľavo, ak pôjdete smerom von z námestia), ktorá bola otvorená do 02.00, v piatok a sobotu je potom do piatej hodiny rannej. To druhé miesto bola práve už navštívená herňa Bluff, kde vraj robili nejaké (zrejme instantné) panini.

Kam určite ísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Na záver by sme iba dodali, že v meste Banská Bystrica sa, samozrejme, nachádza jedna z najväčších diskoték Ministry of Fun, ktorá bola ale v tento deň zatvorená, takže napriek tomu, že by sme ju radi po dlhšej dobe opäť navštívili, urobíme tak veľmi radi pri ďalšej návšteve tohto krásneho stredoslovenského srdca nášho milého Slovenska.

Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.