Tata Nano je v súčasnosti najlacnejšie nové auto na svete. Cena malého spratka z Indie sa pohybuje v prepočte na úrovni 2000 Eur. Nečudujte sa, výbava auta obsahuje jedinú technickú vymoženosť s trojznakovým názvom podobným ESP, ASR či ABS. Tá skratka znie NIČ. Auto nemá naozaj žiadnu výbavu, a to by bol iba ten najmenší problém.Videá z nárazových testov radšej ani nesledujte. Hoci sa pri nich používajú figuríny, ktoré vraj v spoločnosti testujúcej bezpečnosť áut do Nana nechceli posadiť kvôli ich vysokej cene, bude vám tých úbohých plastových tiel ľúto. V 60 kilometrovej rýchlosti by pri čelnom náraze neprežili. Toľko k bezpečnosti auta.

Samotná jazda je tiež potešením. V nasledujúcom videu uvidíte takzvaný losí test, ktorý preverí stabilitu auta. V 60 kilometrovej rýchlosti auto prudko zatočí do strany. V prípade Tata Nano stačila rýchlosť 30 kilometrov za hodinu. Sledujte výsledok a tešte sa, že sa u nás auto nepredáva, ešte by ste ho dostali ako služobné vozidlo. Ak by sa tak raz náhodou stalo, vedzte, že váš šéf sa vás chce zbaviť.

Jakub
Moderný muž, sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ v dnešnej dobe nezaobíde.