Chcete najprv počuť dobrú správu alebo tú zlú? Začneme tou dobrou – tento rok ušetríte peniaze za nákup vianočných darčekov. Tá zlá správa znie, že už žiadne Vianoce nebudú. Nikdy!Aspoň to tvrdí sektársky server End-times-prophecy.org, ktorí riadia fanatickí samozvaní prorokovia z Cirkvi Adventistov siedmeho dňa. Táto protestantská cirkev je známa tým, že každú chvíľu predpovedá koniec sveta. Ostatné kresťanské cirkvi sa od nej úplne dištancujú.

armagedon

Tento server teraz prišiel s novou teóriou o konci sveta, ktorý má prísť už o pár dní! Podľa nich má 29. júla dôjsť k prepólovaniu Zeme. Počas tejto zmeny pólov má dôjsť k druhému príchodu Ježiša Krista (tento príchod už predpovedali doteraz asi 7x) a nastane obrovské zemetrasenie, ktoré zahubí všetko živé. Sekta sa odvoláva na Zjavenie apoštola Jána 6:12-14:

Keď rozlomil šiestu pečať, nastalo veľké zemetrasenie, slnko sčernelo ako smútočný rubáš a mesiac bol červený ako krv. Nebeské hviezdy začali padať na zem, ako keď figovník striasa na zem zrelé plody, keď ním lomcuje silný vietor. Nebo zmizlo pred očami, ako keď sa zavrie kniha, a všetky vrchy a ostrovy sa pohli zo svojho miesta.“

armagedon

Pripravte si popcorn, pretože 29. 7. nastane veľké divadlo – hviezdy budú padať z oblohy, vákuum vytvorené rotáciou planéty stiahne atmosféru k zemi a hory sa začnú rozpadať. Aby všetko znelo dôveryhodnejšie, prorocký server pripája ešte jeden citát zo Zjavenia apoštola Jána: Králi zeme i veľmoži a vojvodcovia, boháči a mocní, všetci otroci aj slobodní ukryli sa v jaskyniach a horských bralách, a volali vrchom a bralám: „Padnite na nás a skryte nás pred tvárou Sediaceho na tróne a pred Baránkovým hnevom, lebo prišiel veľký deň ich hnevu; a kto bude môcť obstáť?“

armagedon

Ak sme vás vystrašili, možno vaše obavy aspoň trochu zmiernime. Títo ľudia už na rok 2016 predpovedali zničenie Zeme obrovským asteroidom, konkrétne 6. mája, a v júni sa mal Barrack Obama priznať, že je antikrist. Či už v Boha veríte alebo nie, týmto sektárskym výmyslom nemôže uveriť nikto so zdravým rozumom. No ak by mali adventisti z End-times-prophecy.org predsa len pravdu, 29. júla si môžu užiť svojich posledných 5 minút slávy a vysmiať sa nám všetkým do očí, že oni to predsa tvrdili celý ten čas!

Pri príležitosti tohto proroctva si pripravili aj video, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani filmári z Hollywoodu.

Zdroj: Metro.co.uk, End-times-prophecy.org, YouTube.com | Foto: YouTube.com, Premadefantasy.deviantart.com

6 KOMENTÁRE

  1. autor to pise same bludy a falosne obvinuje Cirkev Adventistov siedmeho dna ktori nikdy podciarkujem nikdy nepredpovedali koniec sveta pretoze oni veria ze o tom dni vie len sam Boh

  2. Adventistov (sobotistov) by som nenazýval sektou – u nás sú teraz a boli aj za socializmu jedna z registrovaných cirkví, člen ekumenickej rady cirkví, ich kňazi študujú na rovnakom seminári ako katolícky a evanjelicky.

  3. Prave som to checkol: Video v tomto clanku nema nic spolocne s adventistami. Jedine, co je podobne – teda takmer totozne je nazov youtube kanalu. Ale ak chcem robit serioznu novinarcinu, staci 5 minut na overenie veci a spojit veci spravne tak ako patria. Takze: odkaz na Youtube kanal stranky, ktora sa hlasi k cirkvi adventistov je toto: https://www.youtube.com/channel/UCDlULtbY_Y3U5zP2fwKplew a kanal, ktory hlada co najvyssi pocet divakov, aby zarobila na reklame a pouziva na to popularne temy armagedonu a ohlasovanie datumov prichodu JK je tato: https://www.youtube.com/channel/UCSDAOoLuvloPMExoFNHClUg (az tri videa)

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here