Prípravy na EURO 2016 vrcholia a Slovensko si po Gruzínsku v príprave poradilo aj s úradujúcimi majstrami sveta vo futbale – reprezentáciou Nemecka. Zverenci Jána Kozáka tak potešili všetkých slovenských futbalových fanúšikov, keď v nedeľu podvečer zdolali výber Nemecka 3:1.

Už v 13. minúte sa do vedenia dostali nemeckí futbalisti, keď sa z bieleho bodu nemýlil Mario Gomez. Od tohto momentu sa presadili len naši reprezentanti, ktorí sa vysokou aktivitou pred koncom prvého polčasu postarali o dokonalý zvrat zápasu. V 41. minúte vyrovnával na 1:1 stredopoliar SSC Neapol, Marek Hamšík, ktorý krásnou strelou vymietol ľavý horný roh Lenovej bránky. O 3 minúty neskôr strhol vedenie na slovenskú stranu Michal Ďuriš, ktorý si výborne nabehol na center a hlavičkou prekonal brankára Nemecka.

Ku koncu prvého polčasu sa v Augsburgu strhla búrka s krúpami a druhý polčas sa dlhšiu dobu odkladal, až sa hlavný arbiter rozhodol, že po búrke sa bude v zápase pokračovať.

Tréner nemeckého mužstva Joachim Löw nesúhlasil s pokračovaním duelu, keď protestoval u štvrtého rozhodcu po pár sekundách hry. Dážď a voda na ihrisku výrazne skomplikovali podmienky obom mužstvám, čo vyústilo v 3. gól do nemeckej bránky, kde už stál vystriedaný brankár ter Stegen. Strela Juraja Kucku smerovala do stredu brány, kde už na ňu čakal nemecký brankár, ktorému však lopta vďaka vode skĺzla a prešla do bránky.

Slovenskí reprezentanti si tak aj v druhom vystúpení pred samotným EUROM 2016 poradili so silným súperom, a tak výrazne posilnili svoje šance na futbalovej udalosti roka. V poslednej skúške ich preverí ešte výber Severného Írska, s ktorým sa stretnú v sobotu, 4.6.2016 o 20:45. Držte našim palce!

Zdroj: Youtube.com | Foto: reprofoto z videa Marek Hamsik SUPER GOAL