Čím naši biedni dôchodcovia takto vytočili mladú Slovenku, môžeme len hádať. Tá im cez Facebook poslala odkaz, ktorý na internete vyvolal množstvo reakcií. Väčšinu ľudí jej postoj k cestujúcim seniorom poriadne pobúril, na druhej strane nazbierala aj veľa lajkov, takže predpokladáme, že mnohí s jej názorom vrelo súhlasia. Status naštvanej pracujúcej slečny, pravidelne cestujúcej hromadnou dopravou, uverejňujeme v plnom znení.17 KOMENTÁRE

  • Ja sa zamyslam kolkym kktom na slovensku zalezi viac na gramatike, ako na posolstvu danej spravy od niekoho. Mozno presne tolkym, kolky to maju v hlave odstrelene a chodia volit Fica napriklad

   • posolstvo je fajn, ale tá gramatika je výpoveďou o človeku, ktorý to posolstvo písal…
    :(
    Martina Vakoničová

   • zdá sa, že niekto ani nevie koho volil, pretože pravdepodobne nie je schopný prečítať volebný lístok….skloňovanie je nepodstatné, ypsilony prekážajú, gramatika celkove zbytočná, znalosť rodného jazyka je dobrá tak pre idiotov….ale to posolstvo…tá posolstva…ten posolstev …..o shit..no neny to cool, baby?

 1. Veľmi som si želal byť silný, ale nedá sa……………. prídavné meno v prvom páde, v množnom čísle :íííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

 2. Tá Vaša sprostá gramatika, čo ti to dá do života ? Rozum ? reč, písmo,
  sú veci vďaka ktorým sa máme hlavne dorozumieť, na to to bolo a vždy
  bude vytvorené. Načo ti bude gramatika keď nevypustíš zo seba jednu
  normálnu vetu ? čo gramatika ťa spraví milionárom alebo šťastnejším
  človekom lebo ju ovládaš a nevyzeráš blbo ? v živote sú podľa mňa
  dôležitejšie veci ako nejaká blbá gramatika a že výpoveďou o tom kto to
  písal no hamba Vám všetkým ktorý súdite ľudí, ich povahu podľa gramatiky
  ak nebudete lenivý tak si prečítajte nejaký článok o PSYCHOLÓGIÍ PÍSMA
  to si naštudujte a potom môžte ako tak súdiť aj keď by sa to nemalo lebo
  neviete kto čo si prežil a prečo tak reaguje.
  PS: Zdá sa mi že všetci ste tupí jak táčky čo súdite a súdite tu ludí podľa gramatiky a nwm čo všetkého… sa už zobuďte a začnite sa pozerať na seba a učiť sa to čo vy neviete a energiu dávajte radšej tým smerom… Každý nevie všetko, každý je výnimočný a vie niečo čo zas tý druhý nevedia a smejú sa všetci všetkým ???

  • Mario, takto. Ľudia, ktorí sa živia písaným slovom, by mali mať gramatiku a štylistiku perfektnú, v opačnom prípade ich nemožno označiť za profesionálov. Ale aj bežní ľudia, ktorí písomne komunikujú, by mali mať, keď už nie bezchybnú štylistiku, tak aspoň dobrú gramatiku. Lebo ovládať materinský jazyk slovom aj písmom by malo byť samozrejmé u každého človeka, ktorý úspešne zvládol základnú školu. Materinský jazyk je totiž hodnota, ktorú si mnohí Slováci vôbec neuvedomujú. Na druhej strane pripúšťam, že nie všetko je o gramatike. Poznám veľa ľudí s veľmi dobrým srdcom, úžasným prístupom k životu, vysokou inteligenciou, ktorí sa absolútne nevedia vyjadrovať a o ich písomnom prejave radšej pomlčím. Ale poznám aj takých, ktorí majú gramatiku v malíčku, veľký dar slova, no v podstate sú to len obyčajní manipulátori, ktorí tento svoj dar využívajú vo svoj prospech. Všetko je relatívne. :-)

 3. Pekne napísané, kus pravdy a reality… a čo tu kto rieši gramatiku? To je asi tak to jediné čo vedia riešiť, inak sú to trotli.

 4. Zíde sa tu banda ko…ov ktory fiktívny pribeh premenia do politiky. Zastrelte *Fica on zato može že tu kravu nepoučili rodicia a prarodičia tomu čo starším teraz odkazuje. Mala si pri jej rozume naraziť chlapa pri ktorom by tento problem neriešila. Ty stary ludia za svojej mladosti chodili do prace peso niekolko kilometrov nemali take vymoženosti ako dnes a maju niečo za sebou. Robili manualne a ťazko, aj dnes sa nepracuje lahko ale ona o tom nema ani predstavu. Skoda ze nie je sprevadzkovana klietka hamby v Levoči, mala by tam mať trvaly pobyt -ako vravia Horkyže sliže – ťava jedná

 5. Mať tak vaše problémy, že vždy riešite gramatiku, viete aj niečo iné? ste takí stopercentní, keď súdite druhého? Ide tu predsa o niečo iné a dotyčná má pravdu vo všetkom. Keď už ide o gramatiku, viete vy vôbec, či človek nemá nejaké problémy -dysgrafia, dyslexia a podobne, že aj kvôli tomu človek nemusí mať gramatiku v malíčku?

  • myslím, že keď sa človek prezentuje na internete v slovenskom jazyku, mal by ho poznať. Mimochodom v tomto článku nie sú drobné chybičky, ale hrubky, ktoré sa odstraňujú už na prvom stupni ZŠ. Ale veď pokojne to aj naďalej ospravedlňujme my za autorov, aby sme sa mohli neskôr pozerať ako náš jazyk umiera, ako náš národ umiera a ako sa z nás stáva poslušný psík západu alebo východu. Veď sme len prašiví Slováci že…

 6. vjete,suhlasym z tovto slecnov,napysala to vistyzne a mislym ze bi sy to maly precitat fsetcy dochodca a nie iba ony!!!epik,dufam ze ta po tejto jednoduchej vete netrafil slak myokardu:)))naozaj nemam rad ludi co sa miesto konstruktivneho vyjadrenia zaoberaju gramatikou a takto ma oberaju o cas.kedze by som si rad precital nazory na danu temu a nie hovadiny:)mier ty pako!hm,prepac,pako asi nebude spisovne slovo,vyber si teda sam ako ti mam nadavat:)))

 7. Ako pozerám na niektoré komentáre, o nič som neprišiel, keď som nedal lajk stránke, ktorá si takýmto vydieračským spôsobom zabezpečuje „obľúbenosť“ a prezentuje tu, predpokladám podľa ďalších komentárov, pologramotnú slečnu, pravdepodobne prechádzajúcu kulminačným bodom puberty!

 8. Mala by si slečna uvedomiť že aj ona raz bude stará a neprežila si to čo naši starý rodičia. Ale v jednom má pravdu. Mali by sa viac venovať vnúčatám. Lebo jej sa asi nevenovali. Som veľmi zvedavý ako sa bude tváriť keď napríklad moji vnuci alebo jej vnuci napíšu niečo take ako ona. Asi nebude veľmi rada. Takže by som slečne odkázal nech rozmýšla o budúcnosti najprv, čo bude keď ona bude na dôchodku a potom nech napíše niečo takéto.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here