Napriek tomu, že sa Slovensku dnes podarilo zdolať USA v poslednom zápase základnej skupiny Majstrovstiev sveta pomerom 3:2 po predĺžení, na postup to nestačilo. Naša reprezentácia totiž bola v pozícii, kedy potrebovala body tri. Tento fakt na internete okamžite vyvolal poriadne rozsiahle diskusie, do ktorých sa zapájajú nielen naši fanúšikovia, ale aj susedia spoza rieky Moravy. A zatiaľ čo väčšina z nich Slovákom priala postup, poniektorí sa na nešťastnom konci našej reprezentácie v petrohradskej skupine poriadne bavia. Komentáre ako „Maďari letia domov,“ respektíve „Slovensko získalo na týchto MS titul multikultúrnej krajiny. Vypočulo si hymny takmer všetkých krajín,“ tak nie sú výnimkou. Vo facebookových diskusiách sa objavujú provokačné reakcie ako „Možno si to skúsite o niekoľko rokov s Afrikou a Čínou.“ alebo „Mali ste si to radšej skúsiť na Xboxe.“

Portál extra.cz dokonca našu reprezentáciu označil ako „najhorší tím na šampionáte, ktorý hrá tragicky a nič iné ako odchod domov si ani nezaslúži.“ Podobné príspevky by sa dali na internete vyhľadávať azda aj do rána. Ide tak o poslednú bodku za provokáciami, ktorými nás západní susedia obdarovávali po celý turnaj.

Martin Reway po MS 2016 a jeho výkonoch

Narozdiel od nás, Česko ovládlo svoju skupinu a so stratou troch bodov postúpilo medzi elitnú osmičku. Už teraz je jasné, že sa Česká republika stretne v štvrťfinálovom súboji práve s naším dnešným súperom, USA.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Post-Gazette.com

6 KOMENTÁRE

  1. Jsou to curaci někteří naši lidi, především z Prahy. Ti nadáváji i na nás Ostravaky i na celý zbytek republiky. Každopádně hokejistů je mi líto ….stacilo dat gól minutu dopředu …

    • mohli to dat kua! ale teda vykonostne isli od zapasu dole.netesi ma to. skoda no drzal som vam paste.A mame to tu podobne, kedy sa ludia nevedia zmestit do tak malej krajiny. je to smutne.

  2. No jo no ….jsou lidi čůráci, jak v Čechách, tak na Slovensku…Holt nemůžou bejt všichni lidi dokonalý…ale nemusíte tím házet do pytle všechny..Taky nehážu všechny Slováky do jednoho pytle když pičujou na Čechy…chcete snad rozhádat dva národy když píšete takovéhle provokativní články ? každej ví že se najdou vždycky nejací idioti co budou tohle psát..nemusíte hned z toho dělat ještě většího velblouda…hlavně aby jste měli senzaci co ?

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here