Odveká praktika jazvenia kože získava v posledných rokoch stále väčšiu popularitu. Ako spoločnosť začala viac akceptovať tetovania a piercingy, bolo len otázkou času, kedy sa ľudia začnú zaujímať aj o tento fenomén.

Skarifikácia kože (zámerné vytváranie trvalých jaziev) má dlhú históriu a praktizuje sa už stovky rokov v rôznych kultúrach. Táto forma modifikovania ľudského tela bola používaná v starovekých rituáloch pri vstupe do dospelosti či ako symbol statusu a krásy. Schopnosť zniesť bolesť s tým spojenú sa považovala za dôkaz veľkej fyzickej a spirituálnej sily.    Bojovníci primitívnych kmeňov tiež verili, že posvätné znaky vryté do kože ich môžu ochrániť v boji.

V dnešnej dobe sa používa skarifikácia podobne ako tetovanie – na skrášlenie tela či vyjadrenie individuality. Aj keď sa robí pomerne bezpečne (pri správnom postupe nehrozí veľká šanca zápalu alebo iných problémov), väčšina ľudí ju stále považuje za príliš extrémnu a riskantnú. Nuž, nie je sa čomu diviť, pohľad na zjazvenú kožu je len málokomu príjemný. Či? :)

1

3

4

6

7

8

10

11

12

14

15

17

18

Zdroj: oddee.com

Alexander
Baví ho písať o tom, čo by mohlo niekomu pomôcť a tiež o všetkom, čo považuje za zaujímavé. Pri písaní článkov sa drží zásady: Píš o tom, o čom by si chcel sám čítať.
 • Don Marián Korenčiak

  diagnoza: sebaposkodzovanie. My, zdravi, a sila inteligencie je nadradena pacientom a zodpovedame za vas, takze toto budem musiet povinne nahlasit ministerstvu zdravotnistva ako aj psychiatrickej klinike a ti sa postaraju o vasu liecbu a zbavenie pravnych ukonov tychto jednotlivcov aby ste si este viac neublizili.

  • LOL

   ty si dobry k***t :D:D:D:D:D

   • Don Marián Korenčiak

    a ty si riadny farkaš. Tebe niet pomoci. Snad len utratit, zahubit, ako nadorovu bunku. Otazka.. preco nemas fotku? Si taky saso farkaso pocmarany az sa hanbis ukazat?

 • Don Marián Korenčiak

  presne tak, sebaposkozdovanie je diagnoza. Mala by si sa zacat liecit.
  Zacina to vytrhavanim nechtov, vypalovanim si roznych zaklinadiel do
  koze, vypichovanim oci a neskor strielanim z pistole do vlastneho tela.
  Liec sa dievca kym je cas
  http://www.displus.sk/articles.php?article_id=267