405061386Hovoria o vás, že sa čoraz viac dostávate do povedomia. Čo vás priviedlo k fotografii?

Odjakživa ma zaujímalo umenie a pohľad cez sklo objektívu ma vždy dostával do varu. Pred 7 rokmi som zistil, že to je presne to, čomu sa chcem venovať. Robiť niečo, z čoho máte radosť, je ideálne preto, aby bol človek naozaj šťastný. Moje rozhodnutie znásobili prehliadky webových galérií renomovaných fotografov. Utvrdil som sa v tom, že chcem robiť presne také fotografie, kde môžem ľudí bližšie spoznávať a vyzdvihnúť ich vlastné JA…

IMG_2774-ok

Čo, prípadne kto vás najviac inšpiruje?

Nápady prichádzajú z filmov, dokumentov, ale všetko je to na vašej fantázii a som rád, že fantázia má neobmedzené možnosti.

IMG_2065 IMG_1969-hotovoFIN6

 Z čoho máte najväčšiu radosť?

Z fotografie mám stále radosť, keď si môžem slobodne vyberať témy a spôsob ich spracovania. Stretávam zaujímavých ľudí, zväčša sú to osobnosti, s ktorými je česť sa stretnúť a to by som chcel  vyzdvihnúť ako jedno z najväčších pozitív tejto práce.

IMG_2292-OK2 IMG_8776-OK

Aká je vaša spolupráca s ľuďmi?

Modelky, ktoré sa podieľajú na mojich foteniach musia cítiť, že ten fotograf ma jasnú koncepciu, musia cítiť ten rešpekt pri fotení, aby dávali do toho viac energie. Veľmi dôležitý je časový timing podľa toho, aký mám časový prístup k miestu, keďže fotím v rôznych lokáciách. Občas som sa pri nastavení kompozície modelky fakt „zapotil“, kým som dostal presne to, čo od nej chcem.

IMG_5734-fin1 IMG_5961-ok

Aké fotografie rád fotíte?

Rád fotím tematické fotografie. Je iné pracovať s bežnými ľudmi a modelkami, ktoré majú už nejaké skúsenosti,  pretože o to viac energie ma to stojí, a snažím sa dať do tej fotky všetku silu, aby bola uveriteľná. Vždy ma fascinovali nápady, ktoré nie sú bežne fotiteľné, sú to rôzne plazy na tele, s tigrom, atď… Všetci vieme, že zvieratá sú nevyspytateľné a robia si niečo úplne iné, než čo od nich chcem, ale tieto modelky boli trpezlivé a dostal som možnosť nafotiť pre nich tú fotku, ktorú som chcel. Pred takýmito foteniami sem-tam strávim chvíľu času, aby som sa zoznámil s prostredím a videl ho tak, ako ho chcem mať na fotke. Okrem fotografovania sa venujem kreatívnej činnosti, najmä grafickému dizajnu.

Viac na www.miqocash.com

IMG_2896-ok

IMG_2819999

_MG_3174-OKIMG_7663-OK

B71A2970-ok B71A2976-ok Bez názvu-4

Titulky, ktoré pre SLOVAK MAN nafotil Miqo Cash:

SM-2014-07-08-COVER-625 cover-10-770

LAYOUT 1STRANA.indd

cover-2014-facebook

loading...

5 KOMENTÁRE

 1. Fotila som s ním….a môžem s určitosťou povedať, že je to PÁN fotograf. Jeho profesionalita a talent sú na najvyššej úrovni:-)

 2. Áno , musím súhlasiť ! Je to skutočne PÁN fotograf!!!
  Jeho prístup je profesionálny a práca absolutne dokonalá!
  Môžem ho každému iba vrelo odporúčať !
  Som rada , že som si na fotografovanie vybrala práve jeho

 3. Závisť je zákerná vlastnosť:-(
  Mňa by v živote nenapadlo niekomu takto ublížiť,……je smutné ,že žijeme takúto dobu plnú hyenizmu .
  Som rada , že nie som jednou z tých hyen a chvála Bohu funguje aj zákon príťažlivosti :-)
  Prekvapujú a zarážajú ma takéto komentáre ….
  Je mi ťa fakt ľúto SSSS. Musíš byť vnútorne veľmi nespokojný a nevyrovnaný .
  Ak máš charakter , zamyslíš sa nad tým .
  Prajem každému pekný deň, aj tebe SSSS :-)

 4. No já nevím…. Talent je o něčem trochu jiném. Takto dnes fotí a retušuje každý lepší amatér. Skutečný talent je o kouzlu ve fotografii, které jsem tady viděl možná jen v jedné fotografii – jsou to zatím jen „hezké obrázky“ aneb komerční načačkané pozlátka…. Přeji hodně štěstí ve zdokonalování a dobré světlo!

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here