Každý piaty Slovák holduje cigaretám, hoci jeho peňaženku okrádajú o nemalé peniaze. Štát však na spotrebnej dani z tabaku zarába a chce zarábať ešte viac. Okrem toho má v pláne aj ďalšie zmeny.Fajčiari, pripravte sa na zmeny, ktoré budú plynúť zo smernice Európskej komisie. Ak máte v obľube fajčiť cigarety s príchuťou, skúste si od nich čo najrýchlejšie odvyknúť, pretože by mali v blízkej budúcnosti zmiznúť zo všetkých pultov predajní. Zmeny by sa mali týkať aj počtu cigariet v jednej škatuľke. K devätnástim kusom by sa mala pridať ešte jedna cigareta, tým pádom sa o jednu dvadsatinu zvýši cena krabičky.

To, že v našej krajine fajčí každý piaty Slovák, sa odráža aj na štátnom rozpočte, keďže za posledné štyri roky stúpla spotrebná daň z tabaku o cca 40 miliónov eur. Tento rok by sa chcel štát na fajčiaroch nabaliť o 657 miliónov eur.

Správu priniesli: Strategie.sk

  • hulic

    do p… pojdu vsetci co to chcu a budu kurit Nas fajciarov a za prirazky debilny stat jeden

  • Dušan

    Ze o 1/20 sa zvysi cena :D , autor clanku asi nevie moc pocitat ! ked ich je v krabicke 19 a ich pocet sa zvysi o 1 cigaretu a teda o 1/19 z povodneho poctu to znamena ze ich bude v krabicke 20 a teda aj cena sa zvysi minimalne priamoumerne teda o 1/19 . 1/19 je viac ako 1/20 . Trojclenka nepusti :)

  • ondrej

    nechcem tu nadavat tak slusne buzeranti jedny všetko podla EU či cigarety alebo potraviny alebo pohonne hmoty no všetko ale to že ludia tu žiju z výplaty do výplaty a v iných európskych krajinách nie tak to je všetko v pohode to ich netrápi že na Slovensku ludia zarobia 500 a inde 1500 ale to by už musel štát davat a nie brat´že ano . Pekne povedane je to jedna skurvena banda len aby oni mali nie ludia