Na Slovensku je pestovanie marihuany zakázané, preto by si zrejme všetci húliči priali, aby sa u nás tráva zlegalizovala, napríklad ako v Holandsku. Ale pozor, aj tam môžu „hospodári“ skončiť v rukách polície. Stačí k tomu úplne nevinný, no za to dosť dôveryhodný bonzák – sneh!Pýtate sa, ako je to možné? No ak sú všetky strechy pokryté snehom a len jedna je viac-menej holá, vtedy už nebude všetko s kostolným poriadkom. A to bol podnet aj pre holandskú políciu v meste Haarlem, ktorá si takýto, pre ostatných nenápadný, domček išla očekovať. Samozrejme, že ju na povale nečakalo žiadne prekvapenie, ale rastlinky rastúce pod vplyvom tepla z lámp. A tie spôsobili topenie snehu na streche.

Prečítajte si tiež: Zahoďte konečne predsudky voči húličom! Nie sú to feťáci žijúci v “doupje”!

tráva

Rovnaký prípad sa stal aj v ďalších holandských mestách – Zutphene, kde zaistili 88 rastliniek a o dva dni neskôr v Arnheme. Domáci policajti si tu totiž radi berú na paškál práve neobvyklé teplotné rozdiely a zároveň vyzývajú aj občanov, aby im nahlasovali domy s podozrivými pokrývkami striech.

Ak ste si teda mysleli, že v Holadsku môžete pestovať trávu hlava-nehlavu, musíme vás vyviesť z omylu. Zákon povoľuje pestovanie maximálne piatich rastlín alebo držanie maximálne piatich gramov dávky na osobu.
Vo Veľkej Británii sú však ešte prešpekulovanejší a vynaliezavejších. Vysoké teploty totiž dokážu odmerať zo vzdialenosti niekoľko tisíc metrov, a to prostredníctvom špeciálnej helikoptéry. Ani tu teda podmienky nie sú najideálnejšie.

Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.