Ak ste si túto otázku ešte nikdy nepoložili, patríte k tým šťastnejším. Čoraz viac mužov (áno, aj tých mladých) totiž tento problém rieši. Čo je za tým? Čo spôsobuje, že váš penis už nerobí to, čo má? Prečo vás sklame v tej najnevhodnejšej chvíli? Pozreli sme sa na možné a veľmi pravdepodobné príčiny problémov s erekciou.

 

1. Očakávania verzus realita

Nie tie vaše, ale očakávania vašej partnerky. Našli ste si novú známosť a naozaj na ňu chcete zapôsobiť. Čo ak sa jej to s vami nebude páčiť? Čo ak mala pred vami omnoho lepších a „obdarenejších“? Takéto otázky riešia najmä tí mladší. Nemyslite na to! Podobné myšlienky znižujú sebavedomie a to má za následok častokrát i zlyhanie. Ak vás chce, bude vás chcieť „se vším všudy“!

2. Stres, napätie, povinnosti…

Z práce prichádzate neskoro večer. Nahnevaná manželka od vás žiada pomoc s domácimi prácami, deti vyžadujú pozornosť a hru, ešte si čosi potrebujete dorobiť do práce… Máte pocit, že nič nestíhate. Nečudo, že večer padnete do postele a na se* ani len nepomyslíte. A ak už k niečomu príde, nakoniec to nedopadne najlepšie. Uvoľnite sa! Vykašlite sa na prácu a povinnosti. Do postele nepatria a môžu uškodiť vašej mužnosti.

3. Skryté zdravotné problémy

Ak zlyhávate pravidelne a ste si istý, že za tým nie je stres, určite sa nechajte vyšetriť. Môže totiž ísť o závažné zdravotné problémy ako cukrovka, srdcovocievne ochorenia či problémy močových ciest. Erektilná dysfunkcia je už len sprievodným javom ochorení.

4. Lieky, alkohol a cigarety

To, že alkohol a cigarety postupne ničia organizmus, je jasné. Výrazný vplyv majú aj na kvalitu erekcie. Vyberte si teda! Buď kvalitný se* alebo pitie a fajčenie. Pokiaľ ide o lieky, na erekciu negatívne vplývajú napríklad antidepresíva. Tie môžu mať nepriaznivý vplyv dokonca i na libido.

5. Lenivosť a prejedanie sa

Možno to znie ako klišé, ale pohyb a zdravá strava sú skutočne to pravé riešenie zdravotných problémov. Ak vám v strave chýba zinok, problémy s erekciou sa môžu dostaviť. Jedzte viac rýb a zeleniny. Zdravá určite nie je ani nadváha. Platí, že čím vyšší cholesterol, tým nižšia erekcia!

To, že sa vám párkrát „nepostaví“, nemusí byť žiadna katastrofa. Možno ste len unavený a potrebujete si odpočinúť. O probléme s erekciou je možné hovoriť až v prípade, že sa zlyhanie pravidelne opakuje. V tom prípade začnite pátrať po príčinách. A nezúfajte. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o stres či nesprávnu životosprávu. Po odstránení príčin sa iste všetko vráti do normálu.

Autor: Lenka V.

 • Stefan

  Pravda,niečo na tom bude…hlavne stres v praci

 • PROMETEUS

  ja som na to uz prisiel – bud zena vie sexovat alebo nie, bud je vasniva alebo nikolif a takisto od tohoto zavisi muzska erekcia bud je v pozore( ak to zena vie) alebo nieje, potom sa bud muz spravi alebo si to musi dorobit sam – ale mam este jednu dilemu – povedat to tym zenam promin zvad mi lebo sex s tebou je horsi ako vikend bez piva? zatial som to ziadnej nepovedal i ked si myslim ze by som prispel k ich rozvoju a blahu spolocnosti :) treba hladat, selmy este existuju, povacsinou to vidiet na ociach a chodze :D

  • Emil22

   Hmm, možno na tom niečo bude. Tiež som bol s pár ženskými a nejako sa mi to zdalo celé také „nijaké“. A samozrejme že ani erekcia nebola taká ako mám s inou babou ktorá je proste… ako to povedať, možno ako ty hovoríš… vášnivá…

 • Andrej Plačko

  prečo to každý dobre vie, a ako riešiť buď lieky alebo len clavin… podľa toho kde je príčina

 • Miro

  Všetko dôležité čo o libide potrebuješ vedieť nájdeš aj na http://www.stoporenie.sk/ . Vela vecí , ktoré pomôžu riešiť tvoj problém s erekciou

 • Lukáš Fudra

  ja som mal tiez istu dobu problemy s erekciou tie casom zmizli a kym boli pomahal mi clavin