Veľa mladých Slovákov cestuje za prácou do cudziny. Z domoviny odchádzajú s vidinou lepšieho života a väčších peňazí. Vyššia sociálna úroveň je jedna vec, ale problém mnohých ľudí tkvie v tom, že sa v cudzej krajine cítia ako „sám vojak v poli“. Žiaden sociálny život, žiadni kamaráti, len práca a spánok. Ako z toho von?Street Soccer League je organizácia mladých Slovákov, ktorí pôsobia v Španielsku a na Gibraltáre. Ústrednou myšlienkou celého projektu je spájať ľudí prostredníctvom športu. Vo svete žije veľa Slovákov s dobrými životnými podmienkami, no nežijú sociálne, nestretávajú sa medzi sebou. Práve preto sa mladí Slováci Marko, Jano a Kristína rozhodli situáciu zmeniť. Nakoniec, futbal sám osebe je tímová hra, kde sa ľudia zoznamujú a zábavnou formou dokážu spoznať nových priateľov.

Schránka 20

Pouličný futbal združuje nadšencov z rôzny sociálnych, vekových a etnických vrstiev, takže je to ideálny spôsob, akým si v zahraničí môžete budovať kontakty. Plány do budúcna majú slovenskí nadšenci jasné. Chcú začať sezónu, ktorá bude trvať celý rok a bude na profesionálnej úrovni. Počas nej chcú pravidelne organizovať štyri pohárové turnaje, ktoré sa budú hrať počas víkendov a budú určené pre verejnosť. Ak sa teda chystáte do zahraničia a ocenili by ste nejakú tú podporu zvnútra, neváhajte Slovákov kontaktovať!

Zdroj/Foto: streetsoccerleague.com, Youtube

Mladý, uhundraný a vždy pripravený pre vás priniesť nejakú tú zaujímavosť zo sveta, či domova. Jeho obor sú zaujímavosti, trochu histórie, baby a paradoxy dnešnej doby. PS: Nezabúdajte, že svetlo na konci tunela, môže znamenať aj blížiaci sa vlak.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here