V týchto dňoch sa do bratislavskej Starej tržnice po roku vracia výstava Salón Piva. Od 15. – 17. apríla si budete môcť vychutnať zlatý mok z takmer 50 pivovarov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Dánska či Nemecka. A nielen to!Po úspešnom minuloročnom debute Salónu Piva prichádza táto výstava opäť do Bratislavy, a to dokonca hneď v dvoch termínoch. Ak by ste náhodou nestihli ten jarný, ktorý aktuálne prebieha v Starej tržnici, už teraz si do kalendára poznačte jesenný, ktorý sa bude na rovnakom mieste konať 16. – 18. septembra.

Výstava vás presvedčí o tom, že každé pivo v sebe ukrýva výnimočnosť, vlastný príbeh i hodnotu. Okrem toho, že budete môcť pivá ochutnať, zoznámite sa i so spôsobom ich podávania a konzumáciou a taktiež zistíte, k akým druhom jedál šmakujú najviac. „Keďže minulý rok sme zaznamenali pozitívne ohlasy, chceli by sme opäť ponúknuť škálu kvalitných pív a zároveň  poukázať na špecifiká rôznych druhov pív, ich rozmanitosť a hlavne na pivnú kultúru, ktorá by mala byť samozrejmosťou,“ prezradil organizátor výstavy Ivan Čižmárik.

Salon-Piva-Bratislava_300x300pix-partneri

Každý, kto na výstavu zavíta, bude môcť ochutnať výbornú špecialitku od pivovaru Unorthodox Brewing, pivo Snel en Woedend (v preklade Rýchlo a zbesilo), navarenú exkluzívne len pre túto príležitosť. Ďalšími lahôdkami budú napríklad aj nadymené pivo Pyroman Rauchporter 17°od pivovaru Kaltenecker či remeselné limonády Fentimans a Hartridges, z ktorých sú mnohé dokonca vyrobené podľa receptúr ešte z čias prohibície.

Partnerom výstavy Salón piva je i Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú súčasťou hnutia PIVOBRANA na obranu nezávislého slovenského piva (www.pivobrana.sk). Na podujatie preto zavíta aj Banskobystrický pivovar Urpiner, bratislavský Patrónsky pivovar a novootvorený Dunajský pivovar, Meštiansky pivovar z Bratislavy, Holíčsky pivovar Wywar, rožňavský pivovar Kaltenecker, pivovar Stupavar, minipivovar Štramák a minipivovar Richtár Jakub.

Ľubomír Vančo, predseda AMNPS, na adresu tejto akcie prezradil: „Páči sa nám myšlienka priniesť celú škálu pivnej rozmanitosti  pod jednu strechu. Členovia našej asociácie držia spolu a radi sa stretávame na akciách podobného typu. Je to príjemné aj pre našich konzumentov, pri degustáciách s nimi radi podebatujeme. Teší ma, že sa o pive chcú dozvedieť čo najviac.“

Viac informácií nájdete na www.salonpiva.sk

Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.