O pár dní je tu referendum o pomerne dosť intímnych otázkach sexuality. Nakoľko nejde o čisto politickú tému, výnimočne sa vyjadríme aj v mene SLOVAK MAN Magazínu.Na jednu stranu chápeme aj tých, ktorí si myslia, že homosexualita je čudná. Veď je. Kto z nás heterosexuálov by si nepovedal, keď vidí dvoch bozkávajúcich sa chlapov, že to je… divné? Veď je. Pre nás je. Dve bozkávajúce sa baby nám síce skôr privolávajú erekciu ako divnotu :) Ale zase, premýšľame nad tým tak, že ak by sme sa my narodili ako homosexuáli, určite by sme nechceli, aby nás odsudzovali. Pochybujeme totiž, že človek svojej sexuálnej orientácii dokáže rozkázať. V redakcii máme radi veľké kozy a keď vidíme babu s poriadnym nákladom vo výstrihu, jednoducho by sme ju okamžite chceli dať dole, nevieme si poručiť – a tak si myslíme, že je to aj so sexuálnou orientáciou.

149

Niekde vo vnútri v nás máme zakorenené akési gentlemanské pravidlo, že by sme mali ochraňovať slabších. Že by sme nemali dopustiť, aby veľkí a silní vykorisťovali malých a slabých. Preto nesúhlasíme ani s tým, aby boli diskriminovaní homosexuáli, predsa len – sú menšina. Ak majú byť dvaja ľudia šťastní iba pre to, že sa chcú zosobášiť a majú rovnaké pohlavie, nech sa zosobášia. Ako nám tým predsa prekážajú? My sami v heterosexuálnych vzťahoch svojimi podvodmi, neverami a klamstvami sme omnoho väčšou hanbou pre spoločnosť ako homosexuálny pár. Nikoho predsa nikto nenúti, aby na takú svadbu išiel alebo aby trpel akýmkoľvek spôsobom následkami takéhoto sňatku. Odpoveď na prvú otázku: nie, nesúhlasíme.

Otázka výchovy detí je trochu zvláštna. Tieto páry nemôžu, logicky, splodiť dieťa, takže ich jediná možnosť je adopcia alebo opatrovníctvo. Ak si porovnáme, aké zverstvá sa dejú na deťoch, ktoré sú vychovávané v detských domovoch, a že je čo i len malinká pravdepodobnosť, že sa im naskytne možnosť na plnohodnotný život, zázemie, lásku dvoch ľudí, prečo nie od homosexuálov? Prečo by nemohli vychovávať deti? Pretože si niektorí heterosexuáli myslia, že by mohli ovplyvniť ich sexuálnu orientáciu? Ak si to naozaj myslíte, tak ste chorí a dajte sa liečiť. Odpoveď na druhú otázku – takisto: nie, nesúhlasíme.

150

Tretej otázke referenda ani po druhom prečítaní nerozumieme. Pýtajú sa, či súhlasíme s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní (už v tomto momente je to riadna hlúposť, …) v oblasti sexuálneho správania či eutanázie (Eutanázia – wikipédia: Eutanázia v medicíne je umelé skrátenie ťažkého smrteľného zápasu; pomoc pri umieraní, umenie lekára uľahčiť umierajúcemu smrť alebo privodiť smrť umierajúcemu, ktorý prežíva utrpenie.), ak ich rodičia alebo deti nesúhlasia s obsahom vyučovania.

Prosím vás pekne, čo sa vlastne pýtate? Lebo my tomu nerozumieme. Dve otázky sme pochopili a zodpovedali, tretia nám nie je jasná, ale predpokladáme, že nám ju niekto vysvetlí v komentároch…

Otázky referenda:

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.

1 komentár

  1. Ahojte ,chcela by som sa stretnut s tym clovekom ,ktory formuloval tretiu otazku..Preco?Pretoze nema sajnu o tom co sa pyta…Treba mu vysvetlit kde sa najviac deti naucia a dozvedia o zivote…Predsa v skole ne??!!Vskole sme ziskali informacie (aspon ja)co sa tykalo prvej menstruacie,o pohlavnom styku,a hlavne prevencii otehotnenia ,interupcii nie nahodou?Hej zobudte sa konecne …A co sa tyka eutanazie?Staram sa o pacientku s ALS diagnozou a vidiet cloveka ,ktory Vam den po dni prestava prijimat stravu,rozpravat ,stonat od bolesti a ocami prosi o pomoc a Vy uz neviete ako pomoc..?!Ha !!!Vtedy si clovek uvedomi aky mu je zivot drahy …nechajte ludi rozhodnut samych o svojom zivote pretoze nikdy neviete ako skoncite Vy a nakoho potom budete nadavat????Milujte svoj zivot…A Vy rodicia ,by ste mali byt radi a bojovat zato aby sa vyucovala na skolach sexualna vychova su predsa na to ucitelia skoleni a kde je problem zabezpecit hodinu s psychologom?…Viem o com pisem ,pretoze zijem v domacnosti s pacientkinou dcerou ,ma 11 rokov a este doteraz jej nik nevysvetlil co sa tyka zdravotneho stavu jej mamky smutne co??Takze Ludia SUHLASIM aby sa na skolach vyucovala sexualna vychova a aby sa preberali aj temy co sa tyka interupcie ,eutanazie atd…Andrea

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here