Pred pár dňami otvorili v Číne extrémne nebezpečne vyzerajúci most Haohan Bridge. Nachádza sa 180 metrov nad zemou a je zo skla.



Most Haohan Bridge, alebo aj most statočných, nájdete v geoparku v provincii Hunan. Meria 300 metrov a vo výške 180 metrov nad zemou spája dva útesy. Atraktivitu a extrémnosť mu dodávajú sklené tabule, po ktorých musíte prejsť, ak sa chcete dostať z jednej strany mosta na druhú. Nebezpečenstvo tu však vraj nehrozí, pretože sklo by malo byť 25-krát tvrdšie než napríklad klasické okenné.

O kompletnú podobu mosta, ktorý bol spočiatku drevený, sa postarali jedenásti robotníci. Tí pracovali dvanásť hodín denne a aj keď je to zvláštne, jeden z nich prezradil, že išlo o bezpečnú prácu, dôležité je dávať si pozor.

most most1 most2

Foto: Youtube

 • 1Ramzo

  Ak dobre vidím, hlavná nosná konštrukcia je z ocele, zo skla je iba nosná konštrukcia podlahy, takže nadpis trošku oj..bkáva… zasa jeden z trápnych spôsobov zvýšiť počet klikov na článok..

  • Ramzo priznávame chybu, sme vinní! Dáme pozor na takéto, ako ty hovoríš oj**kávanie

   • 1Ramzo

    to ste prebrali z bulvárov kde sú zavádzajúce nadpisy bežné? Ako “Janko išiel k marienke, stalo sa niečo neskutočné”. Alebo “nehoda aká ešte nebola” … Myslel som že máte naviac ;)

    • Razmo môžeš sa pokojne pridať k nášmu tímu a podieľať sa na tvorbe nadpisov, ak si myslíš že máš aj ty na viac :)

     • 1Ramzo

      Ak mi zbezpečíte príjem aspoň o 25% vyšší ako mám v súčasnej práci , pouvažujem ;)

     • Razmo nepoznáme tvoj príjem, ale ak nám zabezpečíš aspoň o 25% vyššiu čítanosť oproti ostatným článkom, pouvažujeme ;-)