Kórejská spoločnosť Samsung v poslednom čase čelí jednému problému za druhým. Po nedávnom trapase s vybuchujúcimi telefónmi Galaxy Note 7 najnovšie už explodujú i práčky. Nepomýlil si Samsung tak trošku odvetvie svojej výroby?Americká komisia pre bezpečnosť výrobkov (CPSC) najnovšie vydala varovanie pred používaním pračiek Samsung, ktoré vyrobili medzi marcom 2011 a aprílom 2016. Komisia tak učinila kvôli dvom prípadom v Texase a Georgii, kedy majiteľom doslovne explodovali ich nové práčky menovaného výrobcu.

Samsung ale svoju vinu popiera a tvrdí, že za vzniknutú situáciu môže nesprávne používanie a tým zvýšené vibrácie. Pri vyšších otáčkach sa totiž neodporúča práčky preplňovať. Pre istotu však vydal vyhlásenie, že riziko sa môže týkať iba práčok s horným plnením, ktoré boli vyrobené pred aprílom 2016.

giphy-21

Zdroj: washingtonpost.com | Foto: giphy.com, extremetech.com

1 komentár

  1. Boli to len dva prípady na celom svete a vy z toho robíte neskutočné haló ako keby to bolo na dennom poriadku. A ináč, ako môže práčka vybuchnúť ? Možno tak ako je to zobrazené na prvom obrázku. Ale spájať výbuch note 7 a práčky je hovadina.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here