Odmalička nám všetkým vravia, že sa máme kontrolovať a nedávať najavo svoj hnev.  Ak však budete všetky svoje emócie tutlať a hnev sa vo vás bude hromadiť, je možné, že jedného dňa prídete do práce a s chladným výrazom v tvári vystrieľate väčšinu svojich kolegov.  Vedci dokázali, že ľudia, ktorí sa vedia kvalitne nasrať žijú dlhšie. Temperamentní Španieli a Taliani žijú v priemere o dva roky dlhšie ako rezervovaní Angličania. Nejde však len o dĺžku života, ale najmä o jeho kvalitu. Potláčanie hnevu pre vás môže byť toxické a pokašľať tak váš psychický i fyzický stav.

Naserte sa! Inak…

…hromadenie hnevu spôsobuje stavy úzkosti a depresie.

…ak sa občas nenaseriete, je možné, že sa ani nevyseriete. Potláčanie hnevu je spájané so zápchami a problémami s trávením.

…neschopnosť spracovávať hnev môže viesť k zneužívaniu návykových látok a aktívnemu prežieraniu sa.

…potláčanie hnevu vedie k pasívnej agresii. Pasívne agresívny človek svoje okolie citovo vydiera, je cynický, často sa vyhovára a hádže vinu na ostatných. Medzi jeho záľuby patrí ľutovanie sa a zdúvanie. Všimnete si ho tak, že po vás jedného dňa z ničoho nič hodí zošívačku (pravdepodobne vašu).

Ako sa teda s hnevom bezpečne vyrovnať (alebo ako sa nasrať bez toho, aby ste spáchali trestný čin)?bigstock-Angry-woman-screaming-against-31222028

SLOVAK MAN odporúča:

1. Pri písomnej komunikácii zásadne používajte Caps Lock. Namiesto prostredníkov slúžia výkričníky. NEBOJTE SA ICH POUŽIŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Odvezte sa na odľahlé miesto a trúbte. Veľa.

3.Nájdite si iné odľahlé miesto a vykričte sa. Ak budete mať pocit, že vás niekto spozoroval, neprestávajte kričať. Práve naopak. Ku kričaniu ešte pridajte búchanie sa do pŕs.

4.Otvorte si v počítači fotku osoby, ktorá vás nasrala a strašne sa na ňu vykričte.  Odporúčame si pri tejto príležitosti precvičiť použitie rôznorodých vulgarizmov.

Jana Ka
Ak chcete ženám, ale aj mužom vidieť do hlavy, čítajte články od tejto našej sympatickej mladej a náruživej červenovlásky. Jej silnou parketou však nie sú len vzťahy a s nimi súvisiace trampoty, ale aj životný štýl ako móda či zdravie, v ktorých zaručene poradí, ako "to" nespackať.