Na internete koluje nespočetné množstvo IQ testov, ktoré obsahujú mnoho otázok, no my sme si pre vás pripravili jeden kratučký a mimoriadne efektívny! Test overí vaše kognitívne funkcie a inteligenciu za pomoci troch jednoduchých otázok.  Vezmite si papier, ceruzku a svoje odpovede si poznačte, výsledok vás poriadne prekvapí! Riešenie nájdete a konci článku ? .

schranka-22

Test inteligencie:

1. Raketa a lopta stoja dohromady 1,10 libier. Raketa je o 1 libru drahšia než lopta. Koľko stojí lopta?

2. Ak piatim strojom trvá päť minút vyrobiť päť vecí, koľko bude trvať vyrobiť sto strojom sto vecí?

3. Na jazere je množina plávajúcich lekien. Každý deň sa množina zväčší o dvojnásobok. Keď bude množine trvať 48 dní, aby pokryla celú hladinu jazera, ako dlho by jej trvalo pokryť polovicu jazera?

.

.

.

.

.

Riešenie:

Zdroj|Foto: Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!

6 KOMENTÁRE

  1. Hahaha, že nezvládnete… Páni, tento test bol pred polrokom na NGC v programe o nedokonalosti ľudského vnímania a uvažovania. Takže správne odpovede bez „lajkov“ : 1. Lopta stojí 0,05 libry, 2. Výroba trvá presne 5 minút pretože jednu vec jeden stroj robí 5 minút, 3. presnú polovicu jazera pokryje jeden deň pred koncom, nakoľko sa množina každý deň zdvojnásobí, tj. polovica je pokrytá na 47. deň. Prajem krásny víkend.

  2. Ahá, páni sú hákliví na svoje „dovednosti“… Ako inak si mám vysvetliť že môj príspevok so správnymi odpoveďami zmizol? Ako chcete… Dovi, dopo, uninstall…

      • Nedivím sa, že mi zmazali príspevok so správnymi odpoveďami, čudujem sa že niekto tak drzo vydiera -daj mi lajk a ja ti ukážem správne odpovede… U mňa je to čisté vydieranie. Žiadny marketing ani taktika, výpalníctvo. Inak, správne odpovede v angličtine sa dajú nájsť cez strýka Googla na nete. Je 20.11. 10:25, ako dlho asi tento príspevok vydrží než ho zmažú z urazenej pýchy?

        • Co viem, tak tie zamykace funguju tak, ze davas lajk stranke a nie prispevku, takze v podstate sa to nikomu inemu nezobrazuje navyse ked ho raz stranke das, tak kym ju neodlajknes viac sa ti zamykac pri nicom nezobrazi…. Takze za mna uplna pohoda, zlepsuje im to dosah clankov, ciitas to zadarmo takze nevidim problem v tom urobit jeden klik navyse

  3. Toto nieje najkratší IQ, test ale tri otázky. IQ test by mal mať vyhodnotenie. Nielen odpovede na otázky :/ ??

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here