Ruskí hokejisti sa pred dnešným semifinálovým zápasom s Fínskom už videli, ako hrá na domácej pôde finále aktuálneho ročníka majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Stretli by sa tak s víťazom dnešhého druhého večerného semifinálového zápasu Kanada – USA, ktorý sa hrá o 19.15.

Zborná sa ako papierový favofit aj s najpopulárnejším hráčom Ovečkynom ujala vedenia už v tretej minúte a priebeh prvej tretiny nasvedčoval tomu, že sa žiadne fínske prekvapenie konať nebude a sovieti potvrdia svoje papierové predpoklady.

Na začiatku druhej tretiny však v presilovke výborne našiel mladý Granlund svojho ešte mladšieho spoluhráča Sebasiana Aha, ktorý vyrovnal na 1:1. Štyri minúty do konca počas rovnovážnej hry potom pridal druhý gól Jussi Jokinen a o dve minúty neskôr, opäť z presilnovky a opäť mladý Sebasian Aho, zvýšil na 3:1. Druhá tretina sa dohrávala za značnej nervozity zo strany najmä Ruských hráčov.

Tretiu tretinu začali Rusi od začiaku už iba na tri formácie a prvých 5 minút ešte domáci fanúšikovia úpenlivo povzbudzovali, no v siedmej minúte prišiel z hľadiska prvý piskot, po tom čo sa na ruských hokejkách prejavovala čoraz väčšia bezocnosť… Posledných 10 minút sa už hralo prakticky iba na fínsku bránku, Rusi sa snažili o skorigovanie stavu, avšak pri značnej nervozite a množstve nedorozumení sa im to nepodarilo ani v presilovke hre šiestich na štyroch pri odvolaní brankára od 56. minúty, ani v hre šiestich na piatich od 58. minúty. Fíni odolali a stali sa tak prvými finalistami. Gratulácia zo Slovenska!

Vychutnajte si neuveriteľne prežívajúci fínsky komentár :-)