V dnešnej fejkovej dobe plnej špeciálnych efektov je možné urobiť aj z úplného nerda akčného hrdinu. Stačí mu dať dole okuliariky, na chrbát prilepiť drsnú kérku ako z Pedro žuvačky a spraviť pár správnych klikov vo photoshope. A tak sa na plátne môže stať z lúzra okamžite akčný hrdina, ktorý by pohľadom zložil k zemi aj nesmrteľného Chucka Norrisa. Našťastie to však neplatí vždy a v akčných bojových filmoch sa nájdu stále aj skutoční borci, ktorí sa na bitkárov nehrajú, ale skutočne vedia, čo robia. Jedným z takýchto frajerov je aj herec a majster bojových umení Michael Jai White!Michael Jai White sa narodil v novembri 1967 v New Yorku a vyrastal v Brooklyne. Bojové umenia začal trénovať, keď mal 8 rokov a dnes vlastní sedem čiernych pásov. Šótókan, Brazílske džiu-džicu, Taekwondo, Kobudo, Gódžú rjú, Tangsudo a Wushu. To je všetkých sedem bojových umení, ktoré Michael Jai White ovláda a okrem toho aj Kjókušinkai, čo je mix viacerých druhov bojových umení.

Michael Jai White

Michael sa po prvýkrát objavil vo filme, keď mal 22 rokov. Jeho filmovými prvotinami boli snímky Toxický pomstiteľ 2 a 3, v ktorých si zahral v roku 1989. Herectvo mu učarovalo rovnako ako bojové športy a stal sa jedným z najvyhľadávanejších hercov svojho druhu. Aktuálne má na svojom konte viac než 30 filmov a vo väčšine z nich ukázal obrovský kus zo svojho umenia.

My vám ponúkame výber najlepších bojových scén Michaela Jai Whitea z filmov Nikdy sa nevzdávaj 2, Nikdy sa nevzdávaj 3, Falcon Rising a Blood and Bone. Medzi najlepšími bitkami populárneho herca, samozrejme, nesmie chýbať jeho legendárny súboj so Scottom Adkinsom z filmu Neporaziteľný 2.

Michael Jai White: Najlepšie bitky

Michael Jai White vs. Scott Adkins

Video: YouTube.com | Foto: Facebook.com

1 komentár

  1. ehm.. :D akoze fajn… ale to kjókušinkai je kykushin karate/kyokushinkai.. a to nie je zmiesany styl bojovych umeni. je to jedno z 2 najtvrdsich stylov karate na svete, kde sa zapasy a treningy odohravaju bez chranicov. dokonca bez rukavic. akurat rukamy sa nemoze do hlavy (boli by to kratke zapasy kedze bez chranicu hlavy a bez chranicov ruk sa santia) ale kopacky na hlavu su v pohode.. zalozil ho Oyama, ktory bol povodom korejcan. Zbuchal ho v japonsku. Viac menej sa zasil na par mesiacov v japonskych horach kde denno denne trenoval a tyral sa. az jedneho dna rozkopal vsetko s cim sa tyral a vratil sa do civilizacie. aby bol uznany ako majster vlastneho karate, tak vsetky Dojo (skoly bojovych umeni) v japonsku vyhadzal… a potom povedal ze medzi ludmi nema supera. tak zacal opat bez chranicov bojov s bykmi. niekolkych bykov zabil 1 uderom. a potom ho jeden byk prekvapil a dostal do nemocnice.. a tam si uvedomil ze nie je vsetko o sile ale aj o technike.. a vtedy sa zacalo kyokushi. je o nom aj film. fighter in the wind.. oplati sa kuknut. ale inak v pohode clanok a tiez viacej uznavam ludi co vedia a nie take pocitacove efekty

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here