Život zadaného a slobodného chlapa je diametrálne odlišný. Ak ste si prešli aj jedným, aj druhým, zrejme viete, o čom hovoríme. Pozrime sa však bližšie na pozitíva a negatíva oboch “stavov”.Život slobodného muža je flexibilný, plný voľnosti a zábavy. Môže si robiť takmer čokoľvek a riadiť svoj život podľa svojej chuti a nálady. Nemusí riešiť žiadne problémy s deťmi a zodpovednosť má iba sám za seba. O spoločnosť nie je núdza, telefón má plný kontaktov. Ak sa chce ísť baviť,  nie je problém. S kým a kde strávi noc, je úplne v jeho moci. Fantázii sa medze nekladú. Dovolenka s partiou na Ibize, lyžovačka v Alpách. Jednoducho si užíva „free style“.

Sloboda má však aj temné stránky. Ak sa týka aj vás, zrejme vaša chladnička zíva prázdnotou a do upratovania sa vám nechce. Keď sa chcete večer vyrozprávať, pes stiahne chvost a odchádza do vedľajšej izby. Vaša aktuálna milenka má schopping addiction alebo vás zaťažuje svojimi komplexmi. Cítite sa prepracovaný, lebo ťaháte za všetkých zadaných kolegov, ktorí potrebujú dovolenku cez letné prázdniny. Takéto vysoké nároky zvládate športom a potom ste pretrénovaný. Občas máte depresie s pocitov osamelosti. Či bývate ešte s rodičmi? Ouuu. (TU si prečítajte, kedy je najvyšší čas opustiť “hotel mama”.)

Young couple in bed

A čo taký zadaný muž? Ten vstáva „včasne“ ráno, vlastne o tom rozhoduje budík, manželka a deti. Ak nemusí ísť vyvenčiť psa, stihne rannú kávu. Šikovní muži, ktorí podnikajú, si môžu opäť ľahnúť do postele asi o hodinu, keď sa dom vyprázdni, avšak neustále myslia na to, že „čas sú peniaze“. Podnikatelia to majú ale ťažké, šliape im na päty náš systém a nenávidia víkendy a sviatky. Sú pod neustálym tlakom.

Tí zamestnaní pokračujú bez kávy až do práce, tam sa môžu na chvíľku zastaviť a dopriať si minútku pokoja. Je to však iba okamih, lebo úvery, splátky a poplatky tlačia podávať čo najlepšie výkony.

Ale takí, ktorí majú svoju polovičku, majú vždy doma teplé jedlo, upratané, majú sa s kým večer porozprávať a je úžasné, ak to nemusí byť stále pes. Ak už máte aj deti, tak určite viete, že s nimi nikdy nie je nuda a pretože už nie je úniku, váš mobil môžete mať položený kdekoľvek. Máte síce dom na úver a dovolenku na splátky, ale úspešne ste sa zbavili svojej matky a prekročili svoj oidipálny tieň. Váš zdravotný stav je pod kontrolou starostlivej manželky a vlastne sa nemusíte starať o kopec vecí, ktoré muži „nemusia“. Teraz to s vami môže byť už len lepšie.

Autor: Zdena G.

 • prometeus

  masaker na stranke manmagazin su redaktorky – zeny ktore radia – muzom v zivotnych situaciach citam tu druhy clanok od zeny a som zmateny, ich proti vlci postoj k muzskrmu zivotu je neuveritelny :-) ako zena moze pisat o tom ake je to z pohladu muza – dobre zarabajuceho a slobodneho zijuceho sameho v centre mesta a s autom, co moze vediet o takom zivote? ja o tom viem ake to je a je to krajsie ako si to opisala :-) mam jedno vylepsenie pre spravcu stranky, na zaciatku clanku napiste ci to je od zeny ci muza aby aom vedel co to bude styl emanxupovana zena alebo vpohode chalan v modernej spolocnosti, dik

  • Ahoj. Ďakujeme za feedback, veľmi si ho ceníme. Vyberáme nového redaktora a dostali sa sem ako vidíš aj články od redaktoriek. Prvoradé je ale pre nás vybrať chlapa, presne z týchto dôvodov, ktoré si popísal. V každom prípade smerovanie magazínu je také, že tu budú iba chlapské články, takže to nebudeme musieť špecifikovať, od koho sú. Verím, že sa časom dostaneme na takú úroveň, že budú všetky články 100%. Budem rád ak nám zachováte priazeň. Ondrej, šéfredaktor

  • Miska

   Ja som sice zena ale dovolim si tvrdit , ze rovnako ako nam zenam niekedy dobre padne vypocut si nazor muza aj Vam muzom casto prospeje pozriet sa na hociaky problem z pohladu zeny . Ak vytvorite cisto muzsku skupinu , s muzskymi nazormi , potrebami a konickami ( v tomto pripade clankami od muzov muzom ) budete sa dookola tocit v bludnom kruhu muzskych myslienok a mozete lahko premarnit sancu zlepsit si zivot alebo svoje vedomie. Prave preto je pre prirodu prirodzene vytvarat vztah muz a zena pretoze sa navzajom doplnaju a minimalne snazia udrzat stabilitu. Minule som sa presne tuto rovnovahu snazila vysvetlit priatelovi dala som mu priklad ze keby bola len skupina muzov bez zien a ta by sa zhodla ze treba ist do vojny so susednou krajinou lebo sa snimi neda vychadzat znamenalo by to stratu na zivotoch , muzi by museli odist od rodin a pod . Keby mali v kruhu zenu ta by mozno zistila ze v susednej krajiny ficia na cukrikoch a keby sme im darovali vrece cukrikov boli by k nam priatelskejsi a dalo by sa snimi vychadzat aj bez boja. Je to sice velmi jednoducho a hlupo povedane ale urcite chapete co som chcela povedat . :)

   BTW bol tu jeden clanok odkaz zenam s 1000like ako dobre urobit fajku . V podstate sa tam pislo ze to mate radi hlboko do krku a nezadusit sa pri tom. To vieme davno uz vsetky :) Podla mna by bolo omnoho vhodnejsie napisat Vam clanok ako treba dobre vylizat pipinu lebo to vie len malokto :)

   • PROMETEUS

    ohladom stranky kde by boli redaktori len muzi:
    „Nadbytek psů není nikdy na škodu.“
    Honore de Balzac