V náväznosti na ďalšiu nedávnu jadrovú skúšku, ktorú uskutočnila Severná Kórea, je jej južný sused rozhodnutý vyvodiť dôsledky. Južná Kórea si servítku pred ústa neberie a svojmu komunistickému nepriateľovi posiela tvrdý odkaz.Obe krajiny sú vo vojnovom konflikte od roku 1950 i napriek prímeriu, ktoré platí od roku 1953. Mierová zmluva nebola nikdy podpísaná a Pchjongjang naďalej pokračuje v provokáciách, ktoré však už Soul trpieť nehodlá.

Severná Kórea v piatok 9. septembra oznámila, že v súčasnosti dokáže nasadiť jadrovú hlavicu na balistickú strelu. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a ohrozený Juh vydal vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že v prípade náznaku použitia jadrovej zbrane bude Pchjongjang premenený na popol a odstránený z mapy.

„Každý obvod Pchjongjangu – obzvlášť ten, kde sa prípadne môže ukrývať severokórejské vedenie – bude úplne zničený balistickými strelami a vysoko výbušnými nábojmi, len čo sa objavia náznaky, že sever použil jadrovú zbraň,“ povedal zdroj z armády pre agentúru Jonhap.

Zdroj: theladbible.com | Foto: telegraph.co.uk

1 komentár

  1. HAHAHA, ze PchogJang pokracuje v provokaciach!!!!!!!!! V prvom rade sa pisalkovia naucte, ze Severna Korea neexistuje a jediny, kto tu provokuje, je Juzna Korea spolu s amikmi kazdu chvilu s nejakymi vojenskymi cviceniami…

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here