O Brazílčanoch sa hovorí, že milujú futbal a loptu. Z tejto juhoamerickej krajiny vychádza rok čo rok množstvo skvelých futbalistov, ktorých technika je skvelá. No ak by sme mali prstom ukázať na jedného, ktorý na trávniku vždy nechal srdce – bol by to práve fenomenálny Ronaldinho.Futbalista, ktorý sa mal podľa mnohých stať najlepším hráčom všetkých čias. To sa mu však kvôli problémov so životosprávou a údajnou nadváhou nepodarilo, no jeho kúsky budú baviť fanúšikov futbalu ešte celé roky či desaťročia. 

Ronaldinho začínal s futbalom v brazilskom Grémiu, odkiaľ putoval do PSG a následne do Barcelony. Práve v Španielsku sa z neho stala nesmrteľná legenda a zároveň futbalista, ktorého nemohli nenávidieť ani fanúšikovia Realu, najväčší rival Barcelony, nieto nestranný pozorovateľ. V triadsiatke sa z euróspych trávnikov vytratil späť do rodnej Brazílie, ktorú reprezentoval dlhých 14 rokov.

My vám ponúkame video, ktoré mnohých z vás bude určite zdvíhať zo stoličiek a nedovolí vám odísť od obrazoviek celých 12 minút. Kompilácia je dôkazom toho, aká je veľkosť tejto ikony, ktorá sa dostala aj do zostavy desaťročia.

Zdroj: Youtube | Foto: media2.fcbarcelona.com

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba