Tak sa zdá, že Čechov dobehla karma. Najprv sa nám vysmievali, no včera po predĺžení podľahli Spojeným štátom s výsledkom 1:2. Ich hokejový sen sa definitívne rozplynul a český kluci napriek doterajšej vynikajúcej hre budú musieť zbaliť kufre. So svojou prehrou sa však nemienia zmieriť tak jednoducho a problém vidia predovšetkým v rozhodcovi! Sen o medailovom postupe sa Čechom začal rozplývať v 22. minúte zápasu, kedy českého brankára Dominika Furcha prekonal mladý, len osemnásťročný, americký útočník Auston Matthews. Práve uznanie tohto gólu vnímajú Česi ako obrovskú nespravodlivosť. Nešťastnému gólu totiž z pohľadu Čechov predchádzal celkom jasný ofsajd.

Nuž, nechceme byť na českých chlapcov zlí, ale po pravde… ak sa nemýlime, tak v pravidlách hokeja sa jasne píše, že čiara (celá) sa považuje za územie tej tretiny ihriska, odkiaľ vychádza hra. Inak povedané, ak má hráč nohu na čiare (ako tomu bolo pri Matthewsovom góle), je ešte v strednom pásme, a teda v tomto prípade sa naozaj o offsaid nejednalo. :)

Zdroj/Foto: youtube, iihfworlds2016.com

Mladý, uhundraný a vždy pripravený pre vás priniesť nejakú tú zaujímavosť zo sveta, či domova. Jeho obor sú zaujímavosti, trochu histórie, baby a paradoxy dnešnej doby. PS: Nezabúdajte, že svetlo na konci tunela, môže znamenať aj blížiaci sa vlak.

7 KOMENTÁRE

 1. Musím říct že úroveň publicistiky na této stránce je opravdu zarážející. Autor si píše vlastní názory místo faktů, v článku jsou chyby a co mě osobně nejvíc dostala je používání smajlíků. Inteligence autora dle mého názoru se dá srovnat s méně vyvinutým šimpanzem. Je tak dál

 2. i ostatní zahraniční média viděly offside, ale ty slovenské prostě ne :-D i to svědčí o (ne)kvalitě
  jejich hokeje. Když už se nám bratia chcete smát, že jsme dostali na prdel, dělejte to alespoń na základě faktů popř. s nadsázkou a náležitou dávkou sarkasmu. Tomu se zasmějeme i my jako Češi. Takhle akorát vypadáte jako ještě větší hlupáci ;-)

  • Nie všedci slovaci su taky ja sa pozeram na hokej a vidim ze naši hrali jak malomocny ☺ češi hrali super hokej drzal som vam palce…skoda no vazne sa len zamiat nad sprostostou niektorych ludi 😀😀😀

 3. Na chybe budú určite Slováci, lebo my sme nepostúpili, ale keby sme postúpili tak Česi by nás určite rozbili a dali by nám aspoň 10 gólov :) Ináč milí Česi, čo tu vyplakávate, že vám rozhodca neuznal gól. Čo vám bránilo dať ďalšie góly, keďže tento vám neuznali? No predsa vaša neschopnosť. Mali ste dať ďalšie góly a boli by ste postúpili. Najlepšie je vždy zvaliť vinu na iného. Ale správať sa ako chlap a priznať si chybu dokážu len skutoční chlapi. Vy tu iba vyplakávate ako malé decká!

 4. neviem kto tieto články píše ale asi je dobre mimo, keď si to zastavíte v 42 sekunde videa, tak je jasné že Matthews bol v pásme skôr ako puk, takže ten gól nemal platiť. Na celom turnaji sú tí rozhodci biedny, je ich tam viac než dosť a veľa krát nevidia jasné fauly, i keď je pravda že Češi mali dosť presiloviek aby mohli streliť ďalšie góly

 5. Tu síce nie je vidieť puk, ale zrejme ho má na hokejke hráč USA a tým pádom by to mal byť offside. Ospravedlňujeme sa za výrok v článku, vychádzali sme z informácií, ktoré boli dostupné v čase vydania článku (nebolo ešte video – bolo doplnené neskôr), bola dostupná iba fotografia, ale na nej mal hráč USA naozaj korčuľu položenú na modrej čiare.

  Redakcia Manmagazin.sk určite nie je zaujatá voči hráčom a fanúšikom ČR.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here