V súčastnosti sa čoraz viac stretávam s témou marihuana. Aká je dobrá, ako pomáha a ako majú ľudia voči nej predsudky. Ale je to naozaj tak, ako to všetci tvrdia?UPOZORNENÍČKO: Nasledovný článok obsahuje informácie, ktoré sú strohé a v skrátenej verzii. Tráva je nap*ču aj vo veciach nespomenutých v tomto článku.

Mnoho ľudí marihuanu obhajuje. Vraj pomáhala pri chemoterapii, znižuje riziko Parkinsonovej choroby a pomáha ľudom, ktorí majú AIDS. To je asi jediný argument, ktorý mi dokážu podať vyznávači zelenej rastlinky. Ja to ale takto ružovo nevidím. Pri chemoterapii sa používa len preto, lebo THC „dráždi“ hypotalamus (slovensky podlôžko). A ako všetci dobre neviete, práve táto súčasť medzimozgu vyvoláva pocity hladu, smädu a podieľa sa na kontrole emócii. A keďže pacienti, ktorí chodia na chemošku, majú častokrát problém so stratou hmotnosti, tak potom, ako im niečo pošteklí centrum hladu, je hádam každému jasné, že papať im bude chutiť. Pri ochorení AIDS to ale nevidím nejako ružovo, pretože THC oslabuje imunitný systém človeka a tak je to nielen rizikové, lebo aj to najmenšie nachladnutie môže byť pre takého človeka osudné, ale ani nevidím, že by to reálne pomohlo človeku s chorobou auto-imunitného systému. A riziko Parkinsona znižuju aj cigarety. Hlavný argument (medicínsky) blahodárnych účinkov tohto plevelu je v skratke BULLSHIT.

„Ale marihuana je príroda. Preto je lepšia ako iné drogy, alebo alkohol!“ Toto keď počujem, je mi na grc. Takto isto mohol aj Pablo Eskobar argumentovať svoj biznis s kokaínom. Lebo ako určite viete, aj kokaín sa vyrába z rastliny. Presnejšie z Kokainovníka obyčajného sešením lístkov tohto kra a následnou „post produkciou“, ktorú tu nebudem rozvádzať. Tak isto aj alkohol je prakticky čisto prírodný produkt, keďže alkohol sa „páli“ a nie je tam pridané nič syntetické. A celá produkcia alkoholu je založená čisto na fermentácii a destilácii. Destilovať sa dá takmer každé ovocie, alebo obilnina. Takže ide vlastne len o to, že trávičkári nemajú prachy na poriadne drogy a po alkohole im je zle.

A teraz najväčší argument, aký som kedy počul. „Marihuana nie je fet, pretože fet sa fetuje (užíva sa vnútrožilne alebo sa šňupe) a tráva sa len fajčí !“ To keď som počul, som si fakt skoro ogrcal tenisky. Tento argument na obranu trávičkárov je len hlúpa neznalosť. Ako isto viete, pri každej látke existujú takzvané látkove premeny. V chémii to aspoň funguje tak, že všetko pevné sa dá sublimovať a desublimovať, samozrejme, pri správnej teplote. A ako tiež dobre viete, pri testoch THC na organizmus sa THC podávalo testovacím subjektom rôznou formou. V praxi to vyzeralo tak, že potkana zavreli do akvária, do ktorého púšťali THC (v plynnom skupenstve) a tak isto THC sa potkanom podávalo aj vnútrožilne. VNÚTROŽILNE! Takže tráva sa dá veľmi krásne chemickým procesom látkovej premeny sublimovať, následné skondenzovať, potom vypariť, potom desublimovať a takto sa to dá opakovať nespočetne veľa krát. Takže len debil povie, že marihuana sa nedá užívať vnútrožilne. A ďalší dôvod, prečo som sa skoro dogrcal, bol ten, že ak tráva nie je fet len preto, lebo sa inhaluje a nevpichuje alebo nešnupe, tak to potom ani produkt pána Eskobara nebol fet. Však ten sa tiež môže podať  rôznou metódou. Takže Američania zase len obvinili slušného človeka, ktorý si privyrábal predajom „prírody“ a nie fetu. Toľko ku niektorým argumentom feťákov.

Na záver poviem už len: marihuana je droga tak isto ako aj kokaín a LSD, a ľudia, ktorí sa tvária ako „záhradkári“, sú len obyčajné fetky. Takto to nevidím len ja, ale aj spoločnosť. A vôbec neviem, prečo sa táto sebranka amatérskych bylinkárov pohoršuje nad tým, keď im nadávam do feťákov. A ak aj vy holdujete tejto kajšmentkovine, prosím dajte vedieť pozitívne vlastnosti a hlavne napíšte nám (najmä mne), aký je rozdiel medzi fetom a trávou. Ďakujem.

Dome
Maník z Liptova, čo ho neinteresuje nič čo sa okolia týka. Má svoj svet v, ktorom hlavnú úlohu hrá hudba, kofeín a nikotín. Večný šovinista, ktorý neverí ani odrazu v zrkadle, lebo to čo tam niekedy vidí nieje ani možné.

6 KOMENTÁRE

  1. porovnavat kokain a travu len preto ze je prirodny…riadny primitiv si a to ze trava je lepsia nez alkohol a ine drogy ma nikto nepresvedci o opaku…hlupi slnieckari

  2. Okej, dajme tomu, ze vsetko je pravda. Neviem ci pijes, ci fajcis cigy. To je jedno. Poviem ti len tolko, ze aj rafinovany cukor je droga (ano je to navyk a o tom je droga) a pravdepodobne ho aj zeres, lebo ho obsahuje vacsina potravin. Cize si fetak. Logicky zaver ze? Si fetak ako hociktory iny kto lezi posraty a dostany a trci mu ihla z kabla. Dobre ze? Cize do buducna, ak chces zdoraznit, ze je nieco mytus tak v poriadku. Nesnaz sa tu ale hrat na boha za to, ze si lepsi ako ten „fetak“, ktory si da to brko. Lebo je napr. rozdiel trava a piko. Je rozdiel brko za rok a desat brk na den. Je rozdiel sa stretavat s fajciarmi travy ako s uzivatelmi alkoholu (zrejme si nemal moznost stretnut z oboch typov, lebo ta nik nema rad). Kto ti prijebe skor po takych kecoch? Nafajceny alebo dopity? Zapni ten mozog a nerob hejty ked nepoznas fakty…

  3. áno… nemaš rád mariuhanu ani iné drogy … ale čo robíš? piješ alkohol na stopercent … takže tiež užívaš drogy ktoré si ako sám povedal tiež prirodné… je to iba o voľbe ktorú si človek vyberie…niekomu nechuti alkohol tak si vyberie mariuhanu … tebe chutí alkohol tak si vyberieš alkohol… pritom tí čo užívaju mariuhanu sú fetky … ale tí čo chlastú sú tým pádom alkoholici nie ? … a nemôžeš to argumentovať tak že piješ iba raz za čas tak nie si alkoholik … ale ten čo si sem tam zapáli brko tým pádom tiež nieje feťák … skúsil si niekedy mariuhanu ked máš na nu taký zlý názor?

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here