Nie je to prvý a určite ani posledný pokus o spojenie moderných hudobných prvkov s tými tradičnými. Videoklip natočený v štýle rapovej scény pre „ľudovku“ – to musíme všetci uznať, že sme sa posunuli zase kúsok o level vyššie. Alebo by bolo príznačnejšie povedať nižšie?To, že klasické ľudové piesne budú mať zrejme na veky vekov svoje publikum a nie je to iba záležitosť našich starých materí, chápeme. Veď aj dnešné mladé dievčatá, dokonca často aj z väčších miest, inklinujú k tradičnému „folklóru“. Ak by to tak nebolo, asi by nebola koncertná šnúra IMT Smile s Lúčnicou taká „in“.

03

Ale chlapci z videoklipu, predsa len máme zopár výhrad k tomuto vášmu „skvostu“, ktorý sme v redakcii nemohli ani dopozerať, pretože „pusu daj a pusu dala, nepýtaj sa a nepýtala, lebo aj mama taká bola keď ešte mladá bola“ sme tam počuli možno asi aj viackrát, ako spieva Rytmus slovíčko j*be v skladbe „Čo ti yebe, čo ti yebe“. To poprvé.

Po druhé, čo nám naozaj oči vyráža, je spojenie klasických dedinských folklórnych dresov, alias krojov, s košeľami zahraničných značiek s logom na hrudi. Nedá sa nám neopýtať, ktorý konkrétny stajlista z Nákupných maniačok toto vymyslel?! A po tretie, brake-dancové zoskupenie v mikinách, plus dievčatá v šatách zo spoločenských tancov, plus baletky?

02

Normálne sme čakali, kedy sa obraz zastaví a začne sa triasť ako v najnovšom počine od EGA, alebo kedy tam ešte nabehnú nejakí černosi s reťazami okolo krku, oblečení v kožuchoch, s dvoma štetkami po každom boku. Alebo či ešte niekde okolo netancujú dievčatá v oblečkoch ala „cvičme v rytme“ a kamera na ich upriami postupne záber.

Čerešničkou na torte by mohli byť prestrihy na blížiaceho sa hard-rockera, ala Marylyn Manson, samozrejme, oblečeného taktiež do kroja ako chlapci z Tublatanky za oných čias na svojich koncertoch, ktorý by prifrčal na starej embéčke. Nejaký druhý týpek by mu šmaril malú kuru na blatník, Marylyn by ale vyšiel z auta, zakusol tej sliepke do hlavy a vzápätí roztrieskal gitaru o vráta od stodoly.

Uvedený text je obyčajný, sprostý hejt a nemá s názorom redakcie nič spoločné.

Iba že by mal.

Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.
 • Pali

  Ste chudáci :) celá redakcia :D

 • Jarka Jarica Štrbačková

  Ste vrcholne trápni a aj celý tento článok

 • Nikky

  Je zarážajúce, ako ľudia vyhľadávajú podnety na to, aby mohli kritizovať , nadávať, zosmiešňovať . Tak ako ste vy na začiatku článku spomínali, ze ste neboli schopní dopozerat klip ,ja som nebola schopná do konca prečítať tieto kecy.
  Nájdite si lepšie témy na články , lebo toto sa uz nedá čítať…

 • jahodka

  Vy si hovoríte profesionáli??!!! Za tento článok by ste mali chodiť po kanáloch taký BRAK to je!! A vyjadrovanie na úrovni pohoniča koní vid.šlapky,yebe, ako úroveň nulová. Určite ste na seba hrdí, že viete kritizovať, ale pochvaliť speváka, že má super hlas to nieee, to by Vám koruna z hlavy spadla!!!

 • Pali

  Super článok, a hlavne pravda. Chlapci sa stratili v komerčnom svete. Je to smutné ale pravdivé, konečne si to niekto uvedomil

 • Marek Lipták

  trapas ! až sem to cítiť aká bola snaha napísať rýchlo článok a pome hejtovať…veď o tom je svet dnešný tam niekdy v Blave možno chlapci… my ľudia smerom k stredu a na východ sa máme radi a prajeme si to :) je mi Vás všetkých ľúto, presne vidno ako ste tým posadnutí, čo najviac skritizovať, pretože ste rodení priekopníci a odborníci na všetko čo vidíte, ale ruky máte všetci ako tulene, pomaly už len ani príbor do ruky nebudete vedieť chytiť..

 • Daniela

  Vy si hovorite profesionalii ?? Keby ste aj vy tvorili take uzasne pesnicky ako tito chlapci …. …. uuuuplny chudaci ste … aj vasa cela redakcia

  • Tomáš

   a chlapci su profesionali, ked ku kvazi ludovke spravia hip hipovy videoklip? jaro slavik by ich vysmial na sto rokov :D

 • Tomas Fabry

  to vazne vas tieto veci trapia v “redakcii”??.. aby ste mali o com pisat, tak zjavne cele dni hladate usilovne nieco na nete, aby ste to mohli skritizovat a spravit “clanok”… co za chuja toto pisal…