Čas od času sa asi každý chlap dostane do situácie, kedy sa všetko zvrtne a príde k bitke. Nie každý ale vie, ako sa v takej situácii zachovať. Do úvahy zväčša prichádzajú dve možnosti. Buď sa k vzniknutej situácii postavíte ako chlap a dôjde k boju alebo sklopíte uši a necháte sa dourážať, prípadne utečiete.Iste, aj v tomto prípade by ste mali uvažovať a najprv zhodnotiť svoje možnosti. Pokiaľ ste ale nenaštvali práve 150 kilového mamuta, je trápne ak hneď ustúpite a stiahnete chvost. Nehovoriac o tom, aké trápne to môže byť, pokiaľ máte pri sebe frajerku. Každá žena sa chce pri svojom chlapovi cítiť bezpečne, a preto tu pre vás máme zopár jednoduchých video-návodov, ako sa efektívne brániť. Mimochodom, pre účinnú obranu rozhodne nezaškodí porpacovať na sile. 

1. Začneme veľmi jednoduchým postojom, ktorý udrží protivníka od tela:

2. Prvý krok možno pomôže odradiť značne podnapitého súpera, avšak čo robiť v prípade, že sa agresor nevzdá tak ľahko:

3. Pokiaľ  sa vám protivníka nedarí udržať od tela, prišiel správny čas na protiútok. Táto jednoduchá kombinácia s prvkami bojového umenia Krav-maga by ho zaručene mala schladiť:

No a pre istotu, máme pre vás ešte dve jednoduché techniky, ktoré môžu zachrániť život. Tu už ale ide o extrém, pri ktorom vás súper priamo ohrozuje nožom alebo strelnou zbraňou.

4. Obrana proti nožu:

5. Obrana proti strelnej zbrani:

Takže chlapi, kurz pre začiatočníkov máte za sebou. Teraz už chýba len natrénovať si zopár základných manévrov a ak ich všetky dokonale zvládnete, uvidíte, že sa starej ubránite a nakoniec vás za nami do krčmy pustí :)

Mladý, uhundraný a vždy pripravený pre vás priniesť nejakú tú zaujímavosť zo sveta, či domova. Jeho obor sú zaujímavosti, trochu histórie, baby a paradoxy dnešnej doby. PS: Nezabúdajte, že svetlo na konci tunela, môže znamenať aj blížiaci sa vlak.